Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, który spędzamy w miłej, magicznej i rodzinnej atmosferze. Święta to jednak nie tylko ucztowanie z bliskimi. Poprzedzają je przygotowania i świąteczne zakupy, po te drugie warto wybrać się na wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, by nie tylko zakupić wyjątkowe prezenty, ale poczuć klimat i magię świąt, jaka opanowuje miasto już od 18 listopada.

Reklama

Historia wrocławskiego jarmarku

Bożonarodzeniowy jarmark świąteczny, jaki znamy w obecnej formie, organizowany jest od 2008 roku. W ciągu ostatnich ośmiu lat, na stałe wrósł w topografię miasta, stając się piękną świąteczną tradycją, którą wrocławianie z niezwykłą chęcią pielęgnują.

Jednak jarmark we Wrocławiu organizowany był już dużo wcześniej. Pierwsze wzmianki o świątecznym jarmarku pochodzą z XVI w. Wrocławski jarmark wzorowany jest na tradycyjnych jarmarkach niemieckich, z których najstarsze odbywają się już od ponad sześciuset lat.

Największe atrakcje we Wrocławiu na jarmarku to ośmiometrowy wiatrak oraz szopka składająca się z trzech poziomów. Stanowi on żywe nawiązanie do niemieckiej tradycji jarmarkowej. Jest bowiem wykonywany właśnie w Niemczech, na specjalne zamówienie. Dech w piersiach zapiera również imponujących rozmiarów choinka, rozbłyskająca tysiącami świateł, będąc ozdobą wrocławskiego rynku.

Każdego roku, wrocławskiemu jarmarkowi towarzyszą koncerty kolęd i wizyty świętego Mikołaja. Wrocławianie zgodnie potwierdzają, że dzięki tym aspektom, można poczuć wyjątkową aurę świąt i oczekiwać tych najpiękniejszych dni w roku.

Jarmark czynny jest w godzinach 10-21. To idealne miejsce do zrobienia świątecznych zakupów, warto się na niego wybrać jeżeli szukamy wyjątkowych prezentów dla naszych bliskich. Na jarmarku znajduje się mnóstwo stoisk. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy słodyczy. Największą popularnością cieszą się pierniki w kształcie wrocławskich kamienic. Na klientów czekają również stoiska pełne przedmiotów ręcznej roboty, bombek i innych ozdóbek choinkowych, drewnianych szopek czy wyrobów lnianych. Dla najmłodszych przewidziano tzw. bajkowy las, w którym można posłuchać bajek.

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy stał się stałym punktem świątecznego klimatu miasta. Warto wybrać się na niego, by poczuć prawdziwą magię świąt.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz