Wina pochodzące z Francji uważane są za jedne z najlepszych

Coraz więcej Polaków sięga po kieliszek wina do obiadu bądź do kolacji. Jednak nie zawsze wiemy czym się sugerować kupując wino. Najczęściej sięgamy po te wina , które już znamy, które próbowaliśmy, a przede wszystkim po te, które nam smakują i odpowiadają. Z reguły nie musi być to wino z górnej półki. Jeszcze kilka lat temu oferta sklepów z winami nie była tak bogata i zróżnicowana.

Reklama

Dziś w cenie do 20 zł możemy sięgnąć po wina z całego świata począwszy od win europejskich tych najbardziej popularnych jak wino Francuskie, Włoskie czy Hiszpańskie, aż po wina z tak odległych krajów jak Australia czy Urugwaj. Często bywa, że nie potrafimy zdecydować się na żadne z win wówczas najlepiej poprosić o pomoc sprzedawcę, który doskonale doradzi nam jakie wino będzie najlepsze. Oczywiście dla koneserów win wiele elementów wpływa na prawidłowy jego wybór. Znaczenie ma oczywiście barwa i aromat, ale przede wszystkim rocznik, producent, cena i oczywiście region pochodzenia. Szukając dobrze wyposażony sklep warto sprawdzić sklep z winami online pod nazwą Vine Avenue.

Dziś za jedne z najlepszych win na świecie uznawane są wina francuskie mimo tego, że Francja nie jest krajem, w którym rozpoczęto produkcję wina jest największym producentem win na świecie. Oferuje nam cała gamę smaków, aromatów i idealnie dobranych kompozycji, co stanowi prawdziwy raj dla koneserów tego trunku. Żadne inne państwo nie zrobiło tak wiele dla rozpowszechnienia tradycji picia wina.

Duży nacisk kładzie przede wszystkim na technologię, oraz umiejętność selekcjonowania odmian winorośli, dzięki temu, że jest niesamowicie bogata w regiony winiarskie takie jak Alzacja, Burgundia, Prowansja czy Korsyka, które dzięki korzystnemu położeniu mogą produkować wiele ich odmian. Zdecydowana większość win francuskich to wina czerwone. Do jednych z najpopularniejszych zaliczamy przede wszystkim: grenache, merlot, syrah, cabernet sauvignon, carignan. Natomiast jednym z najdroższych win francuskich jest Château Pétrus Pomerol produkowane ze szczepu merlot. W Polsce rocznik 2005 Chateau Petrus (0,7l) można kupić za ”jedyne” 27 900zł.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz