Prostsze kupowanie przez Internet

Rozwój e-handlu, obok niemalże nieograniczonego dostępu do informacji, to przykład, jak wirtualna rzeczywistość zmienia niewirtualną codzienność. Kupowanie przez Internet, zwłaszcza dla przedstawicieli młodszego pokolenia, jest tak samo oczywiste jak telefon z porządnym aparatem czy stały dostęp do sieci. Konsumpcjonizm wszedł w kolejną fazę. Wszedł na kolejny etap, gdzie liczy się szeroko pojęta satysfakcja połączona z oszczędnością czasu i pieniędzy.

Reklama

Ogromny wybór, czyli trudności w kupowaniu przez internet

Chociaż klienci sklepów internetowych czerpią sporą satysfakcję z możliwości zakupu produktu w stu procentach spełniającego ich oczekiwania, to jednak zbyt duży wybór może zniechęcić. Kupowanie przez Internet jawi się więc nie jako coś prostego, ale jako walka o najlepszą ofertę. Walka, której efektem jest starannie zapakowana przesyłka dostarczona pod wskazany adres. Modele telewizorów czy laptopów, na pozór takie same, często różnią się tylko jedną cyfrą czy literą w nazwie modelu. Ten sam produkt czy może jednak inny? A który lepszy? To częste pytania, na jakie starają się odpowiadać współcześni konsumenci. A jest jeszcze kwestia ceny… Czy minimalnie tańszy model z tej samej linii czasem nie będzie lepszym wyborem? Lepszym nie tylko z powodu ceny…

Wirtualny doradca

O ile mnogość produktów oferowanych przez sklepy internetowe może powodować niechęć do przeglądania ofert, to jednak z roku na rok wzrasta procent użytkowników sieci regularnie korzystających z e-commerce. Jak zaznacza platforma sprzedażowa abelado.com, kupowanie przez internet sprawia, że potencjalni klienci często czują się przytłoczeni ogromem dostępnych opcji. W tym należy upatrywać przyczyny tego, że 45% Polaków w dalszym ciągu woli unikać kupowania przez internet. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się platformy sprzedażowe z wirtualnymi doradcami. Ważną rolę przejęły porównywarki cenowe, które dziś nie tylko pozwalają wybrać najtańszą ofertę, ale także umożliwiają zapoznanie się z opiniami na temat sklepu czy interesującego produktu. Nieźle, ale można jeszcze lepiej.

Przykładem pokazującym, że kupowanie przez Internet może być przyjemne i nie zajmować dużo czasu, jest platforma sprzedażowa oferująca pomoc wirtualnego doradcy. Wyszukiwanie produktu jest niemalże banale. Wystarczy tylko odpowiedzieć na kilka pytań, by otrzymać dostęp do starannie przefiltrowanych produktów. Taka platforma to coś więcej niż tylko porównywarka. Jest wirtualnym doradcą, który rzetelnie analizuje potrzeby klienta. Kolejny krok ku łatwiejszy zakupom online.

W trosce o wygodę kupowania przez internet

O sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjnie skonfigurowane cenniki. Ogromny wybór jest sporą zaletą, lecz bywa także przekleństwem. Sukces zależny jest od satysfakcji klienta. Kiedyś trudniej do zmierzenia, ale dziś można zauważyć, co poza cenami decyduje o preferencjach.

Szybkość dostawy, darmowy transport, dłuższy niż ustawowe 14 dni termin na zwrot, przejrzyste menu sklepu, możliwość odbioru osobistego, kilka sposobów płatności… Można by jeszcze dodać kilka punktów do powyższej wyliczanki. Można, ale należy pamiętać, że w zabieganej codzienności coraz większe znaczenie ma także oszczędność czasu. I dlatego powstają narzędzia, takie jak wirtualny doradca.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz