Jedyna taka aplikacja na skalę kraju

Coraz więcej osób wybierając się na urlop poszukuje miejsc wyjątkowych, nieodkrytych, zacisznych. Wyjątkowo ceniona jest cisza, spokój, piękne krajobrazy i wyjątkowy klimat. To wszystko i jeszcze więcej z całą pewnością ma do zaoferowania polska wieś.

Reklama

Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się w Polsce właśnie agroturystyka wiejska. Takie ośrodki to często biznesy rodzinne, oferujące ciepłą atmosferę, domowe jedzenie, wyjątkowe atrakcje.

Biorąc pod uwagę ten coraz wyraźniejszy trend Polska Federacja Turystyki Wiejskiej stworzyła i udostępniła narzędzie, mające na celu szybkie i sprawne wyszukiwanie tego typu obiektów, a także stały dostęp do najciekawszych informacji w czasie podróży.

Tak powstała aplikacja „Wieś Polska Zaprasza”, która od 1 grudnia 2015 jest już dostępna na stronie www. agroturystyka.pl oraz za pośrednictwem sklepu Google.

Jest ona skierowana do osób, które korzystają z urządzeń mobilnych w trakcie podróży, poszukując różnego rodzaju informacji.

Aplikacja to przede wszystkim baza ponad 1000 wiejskich gospodarstw agroturystycznych z całej Polski, którą można przeszukiwać według ściśle określonych kryteriów tj. region, cena, standard, możliwość zabrania dzieci czy zwierząt. To także świetne narzędzie dla osób poszukujących dodatkowych atrakcji takich jak możliwość wędkowania, grzybobrania czy dla osób szukających gospodarstw ekologicznych.

Poza modułem wyszukiwarki, aplikacja oferuje również możliwość nawiązania szybkiego kontaktu z wybranym obiektem, wystawienia opinii czy złożenia zapytania o wolny termin.

Wszystkie dostępne w bazie podmioty posiadają rekomendację Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej.

Osoby, które lubią aktywny wypoczynek z pewnością docenią moduł kalendarza, zawierający aktualne, najważniejsze informacje na temat kulturalnych i turystycznych wydarzeń w danym regionie.

Moduł Aktualności pozwala z kolei na bieżący dostęp do najnowszych informacji w dziedzinie rozwoju turystyki wiejskiej.

Aplikację może pobrać każdy posiadacz smartfona lub innego urządzenia mobilnego, działającego w oparciu o system iOs, Android oraz Windows Phone. Turystów zagranicznych z pewnością ucieszy możliwość korzystania z aplikacji w trybie offline, dzięki czemu unikną wysokich kosztów roamingu.

Aplikcja jest darmowa i powstała dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej, w ramach Pomocy Technicznej Schematu II Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz