Kamienna posadzka, a ogrzewanie podłogowe

Wodne i elektryczne systemy ogrzewania podłogowego stają się coraz bardziej popularne. Ich zaletą jest równomiernie ogrzewanie pomieszczenia, brak grzejników, które nie zawsze ozdabiają wnętrze. Taki system jest również ekonomiczny ze względu na niską temperaturę wody w systemie oraz korzystnemu rozłożeniu temperatury.

Reklama

Ogrzewanie podłogowe ma swoje ograniczenia co do wydajności, dlatego jako okładzinę podłogową warto wykorzystać materiały naturalne absorbujące ciepło. Podłoga z granitu będzie idealnym wykończeniem systemu podłogowego. Naturalne zdolności kumulacji ciepła przez kamienie naturalne powodują, że jeszcze dłuższy czas po wyłączeniu ogrzewania, granit będzie oddawał ciepło. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku podłóg z konglomeratu. Dla posadzki kamiennej nie ma również znaczenia, czy ogrzewanie podłogowe wykonane jest w systemie wodnym, czy elektrycznym.

Podłoga z granitu, czy podłoga z konglomeratu, sprawdzą się idealnie we wszystkich wnętrzach, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane i zabezpieczone przed poplamieniem i zarysowaniami. Podłoga z kamienia jest droższa od płytek podłogowych, ale bardziej efektowna. Jej walory estetyczne i wytrzymałość sprawiają, że jest coraz częściej wykorzystywana jako element aranżacji wnętrz. Dodatkową zaletą podłóg z kamienia jest ich niepalność i różnobarwność. W przypadku podłóg z konglomeratu paleta barw jest bardzo szeroka, uzależniona głównie od koloru pigmentu. Podobnie jest w przypadku granitu. Co prawda nie może tu być mowy o pigmentacji, ale również granit występuje w wielu odmianach i w różnych odcieniach. Dodatkowo tekstura każdego kamienia jest niepowtarzalna i wygląda elegancko i efektownie.

Płytki kamienne układa się nie tylko w pomieszczeniach, w których mamy ogrzewanie podłogowe. Idealnie sprawdza się podłoga z kamienia w salonie, w holu, czy w łazience. Ze względu na to, że większość kamiennych podłóg jest polerowana, pojawia się większe prawdopodobieństwo poślizgnięcia się, dlatego też podłogi z kamienia są rzadszym elementem wykończenia w kuchniach.

Podłogę z kamienia zmywa się wodą z detergentem. Wszystkie rodzaje posadzek granitowych i z konglomeratu warto pokryć odpowiednio dobranym impregnatem dla zwiększenia ich trwałości. Dodatkowo powierzchnie podłóg można pokryć specjalnym preparatem utwardzającym, dzięki czemu posadzka będzie bardzo twarda i odporna na ścieranie.

Zastanawiając się nad wyborem ogrzewania w naszym domu warto wziąć pod uwagę możliwości jakie daje nam najnowsza technika.

Stopka autorska: ex-trade.pl – blaty kuchenne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz