Karnisz metalowy czy plastikowy

Wybierając wystrój naszego domu najczęściej najwięcej czasu zajmują nam dodatki. Należy do nich zaliczyć karnisze. Każdy z nas ma różne preferencje, jednak karnisze metalowe są najczęściej wybierane przez konsumentów. Mają one postać prostej rurki metalowej oraz wsporników, którymi przymocowana jest do ściany.

Reklama

Jak się okazuje i co podkreślają użytkownicy, karnisze metalowe są dużo wytrzymalsze niż karnisze plastikowe czy drewniane. Przede wszystkim nie wypaczają się, nie ścierają i są odporne na zmiany wilgotności w domu. Każdy element karnisza pokryty jest specjalną powłoką galwaniczną. To ona właśnie zabezpiecza na kilkanaście lat karnisz przed korozją. Powłoka ta daje również możliwość na uzyskanie różnych rodzajów zakończeń, wykonanych z metalu profili. Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów karniszy metalowych. Możemy więc wyróżnić karnisze metalowe rzymskie szynowe, ścienne, sufitowe, okrągłe i kwadratowe. Oczywiście możliwe do spotkania są również i kombinacje wyżej wymienionych rodzajów, jednak rzadko są one kupowane przez klientów. Do powieszenia firanki można użyć albo specjalnych żabek na kółkach, albo firanek z przelotkami. Dzięki temu wnętrze nabiera niecodziennego wyglądu. Na metalowe karnisze bez większego problemu możemy zawiesić cięższe firanki lub kotary. Takiej możliwości nie dają nam niestety karnisze drewniane lub też plastikowe. Jeśli chodzi o zakończenia karniszy to możemy w nich dowolnie wybierać. Mamy również możliwość je co jakiś czas wymieniać. To głównie dzięki nim możemy stworzyć niepowtarzalny wystrój naszego wnętrza. Jeśli chodzi o zawieszki na karnisze metalowe to możemy zaopatrzyć się w kółka, kwadraty, czy też nawet żabki. Karnisze metalowe mogą być pojedyncze lub podwójne. Oczywiście na pojedynczych możemy powiesić tylko firanki, albo tylko zasłonki. Podwójne karnisze dają nam dużo więcej możliwości. Z reguły karnisze chowaliśmy przykrywając je zasłonkami i firankami a teraz możemy je eksponować jako idealny dodatek do wnętrza.

Niestety, karnisze metalowe posiadają również i swoje wady. Do najczęściej wymienianych należy zaliczyć przede wszystkim hałas przy przesuwaniu firanki. Co prawda można znaleźć na rynku specjalne kółka, które to tłumią większość hałasu, jednak ich cena jest stosunkowo wyższa. Ponadto jeśli montujemy długi karnisz, to może zaistnieć konieczność zamontowania również i dodatkowego wspornika na środku. Sprawia to, że niestety nie będziemy mieli możliwości swobodnego przesuwania firanki. W przypadku zwykłego karnisza plastikowego lub też drewnianego możemy dowolnie ułożyć sobie firankę. Niestety, jeśli chodzi o karnisz metalowy, to nie mamy już takiej możliwości.

Stopka autorska: karnisze metalowe – http://www.sklep-karnisze.net

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz