Zastosowanie transformatorów mocy

Wiele firm i przedsiębiorstw w naszym kraju wykorzystuje transformatory mocy. Mają one zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i są dostosowane do różnych potrzeb. Możemy zasadniczo wyróżnić trzy rodzaje rozdzielczych transformatorów mocy. Są to transformatory suche, żywiczne i olejowe. Na rynku możemy znaleźć kilka firm, które to zajmują się bądź to ich produkcją, bądź też ich importem z zagranicy. Jest więc w czym wybierać i gdzie pytać o wybór właściwego dla naszych potrzeb transformatora. Najczęściej transformatory mocy znajdują swoje zastosowanie w placówkach bankowych, szpitalach, centrach handlowych i galeriach, a także na osiedlach mieszkaniowych. Oczywiście możemy je również znaleźć w obiektach sportowych, na platformach oceanicznych, na lotniskach, stancjach kolejowych oraz w najróżniejszych zakładach produkcyjnych. Tego rodzaju zastosowanie transformatorów mocy jest możliwe ze względu na ich specjalistyczną budowę.

Reklama

transformatory
Jak się okazuje transformatory mocy żywiczne mają zastosowanie przede wszystkim w niezwykle trudnych i ciężkich warunkach charakteryzujących się wysoką wilgotnością, jak i również ogromnym zanieczyszczeniem. Tego rodzaju transformatory eliminują przede wszystkim wszelkie problemy wiążące się z bezpośrednim lub też pośrednim ryzykiem pożaru lub produkcją i emisją szkodliwych substancji toksycznych do atmosfery. Budowa żywicznych transformatorów mocy jest specjalistyczna. Są one wytwarzane z wysokiej jakości materiałów izolacyjnych. Materiały te posiadają właściwości bardzo trudnopalne i dodatkowo samogasnące. W razie wybuchu pożaru, ogień jest tłumiony już w zarodku. Mają one zastosowanie do stacji prostownikowych, najróżniejszych rodzajów farm fotowoltaicznych, czy też wiatrowych, jak i również do przemienników AC/DC.

Transformatory mocy olejowe są wykorzystywane przede wszystkim do przekazywania i przesyłania energii elektrycznej z tak zwanych trójfazowych sieci rozdzielczych wysokiego napięcia do najróżniejszych sieci rozdzielczych niskiego napięcia. Takie transformatory mocy możemy spotkać w miastach i służą one do zasilania urządzeń przemysłowych. Montuje się je na stacjach słupowych lub też podstacjach energetycznych.

Transformator mocy suchy charakteryzuje się całkiem niskimi stratami jałowymi oraz niskim poziomem wydzielanego dźwięku. Transformatory suche izolowane są powietrzem i najczęściej wypierają z przemysłu transformatory olejowe.

Stopka autorska: Transformatory – http://www.sgb-smit.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz