Na co zwrócić uwagę kupując pierwszy motocykl?

Podjęcie decyzji o zakupie motocykla to najłatwiejsza część całego przedsięwzięcia. Wybór odpowiedniej maszyny, choć jest niezwykle ekscytujący, bywa także problematyczny. Mając do czynienia z wieloma możliwościami, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo oraz dostosować motocykl do własnego poziomu umiejętności prowadzenia pojazdu. W wielu przypadkach może to oznaczać kupno mniejszego i łatwiejszego w obsłudze sprzętu i zrezygnowanie z najlepszej maszyny na jaką możemy sobie pozwolić.

Reklama

motocykl

Pomimo wielu zalet motocykli, wśród których należy wymienić szybkość przemieszczania, płynną jazdę w mieście oraz niewielką przestrzeń niezbędną do zaparkowania pojazdu, należy mieć na uwadze także ich wady. Obniżony poziom bezpieczeństwa w stosunku do samochodów czy komunikacji miejskiej sprawia, że niedoświadczeni motocykliści powinni w szczególny sposób troszczyć się o ochronę zarówno siebie, jak i pojazdu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas stawiania pierwszych kroków w prowadzeniu nowej maszyny, zdarzy ci się ją przewrócić. Nie koniecznie musi to nastąpić w wyniku groźnego wypadku, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi aby pojazd stracił równowagę podczas postoju. Pogodzenie się z tą myślą ma istotny wpływ na podjęcie decyzji co do wyboru odpowiedniej maszyny. Przede wszystkim nie należy kupować motocykla, który jest dla nas zbyt ciężki. Odpowiednie dopasowanie pojazdu do własnej siły oraz budowy, znacznie ułatwi jego prowadzenie oraz pozwoli uniknąć wypadków. Należy również zwrócić uwagę na możliwość odpoczynku w pozycji siedzącej, z obiema stopami położonymi płasko na ziemi, oraz łatwy dostęp do wszystkich urządzeń sterujących. Ponadto warto odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie w przeważającej części będziemy wykorzystywać motocykl. Jeden model najlepiej sprawdza się w przestrzeni miejskiej, inny zaś na długich dystansach, dlatego warto dobrze przemyśleć jaka maszyna zapewni nam największy komfort podróżowania. Kolejnym istotnym aspektem, którego nie można pominąć wybierając pierwszy motocykl, jest jego dodatkowe wyposażenie, podnoszące poziom bezpieczeństwa. Gmole, czyli wytrzymałe metalowe elementy w kształcie wygiętych rur, pozwolą w skuteczny sposób ochronić silnik oraz osłony motocykla w razie wywrotki lub upadku na postoju. Asekuracja jest pożądana na każdym etapie nauki prowadzenia pojazdu, ponieważ nawet doświadczonemu kierowcy może zdarzyć się wypadek. Ponadto posiadanie gmoli, w szczególności pokrytych chromem, może w znacznym stopniu uatrakcyjnić wygląd motocykla.

Podchodząc do wyboru pierwszego motoru z rozwagą i ostrożnością, bez wątpienia uda nam się zakupić maszynę, która nie tylko będzie spełniała nasze wymagania estetyczne i techniczne, lecz także pozwoli zachować wysoki stopień bezpieczeństwa podczas użytkowania.

Stopka autorska: Heed – gmole i akcesoria do motocykli

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz