Terapia osoczem bogatopłytkowym daje spektakularne i trwałe rezultaty, a do stosowania wampirzego liftingu przyznają się m.in. takie gwiazdy jak Kim Kardashian. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg, przywróć swojej skórze dawną młodość i poczuj się tak, jakbyś znów miała 18 lat!
Po co mi terapia osoczem bogatopłytkowym?
To jedno z najczęściej zadawanych nam przez nasze pacjentki pytań – przyznają eksperci z Klinik Ziemlewski. Żyjemy w czasach, w których wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie, o swoją urodę niepokoją się zwłaszcza panie, które mimo upływu czasu chciałyby pozostać piękne i młode. Z pomocą przychodzi im medycyna estetyczna oferując odmładzanie dzięki własnej krwi– mówią lekarze z Klinik Ziemlewski. Terapia osoczem bogatopłytkowym poprawia napięcie i elastyczność skóry, wygładza zmarszczki i blizny po trądziku oraz sprawia, że kurze łapki, cienie pod oczami i fałdy na szyi i karku po prostu znikają. Opadająca skóra staje się wspomnieniem, a my wyglądamy o kilkanaście lat młodziej– przekonują specjaliści w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Klinik Ziemlewski.
W czym tkwi sekret zabiegu?
Przedstawiając rzecz możliwie najprościej można powiedzieć, że sekret zabiegu tkwi w samym osoczu bogatopłytkowym i jego dobroczynnych właściwościach. Gdy osocze jest wstrzykiwane w skórę wówczas uwalniane są zawarte w nim czynniki wzrostu, które stymulują komórki do namnażania się, co przekłada się na pobudzenie fibroblastów do wytwarzania nowej elastyny i kolagenu. Widocznym „gołym okiem” efektem tego „pobudzenia” jest właśnie gładsza i lepiej napięta skóra – wyjaśniają eksperci z Klinik Ziemlewski.
Jak przebiega terapia osoczem bogatopłytkowym?
Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia twarzy kremem i pobrania niewielkiej ilości własnej krwi pacjentki (zazwyczaj jest to około 20 ml) do próbówek. Dzięki temu, że pobranie krwi jest przeprowadzane próżniowo (bądź w warunkach próżniowych) lekarz przeprowadzający zabieg nie ma bezpośredniego kontaktu z krwią. Po pobraniu krew poddawana jest odwirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Właśnie w ten sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które wstrzyknięte w wybrane wcześniej miejsce pobudza skórę do kompleksowej regeneracji – tłumaczą specjaliści z Kliniki Ziemlewski. Wbrew temu, co może się wydawać uzyskany koncentrat nie ma koloru krwi – jego barwa waha się od złocistej do lekko pomarańczowej. Jak zapewniają lekarze z Klinik Ziemlewski ten eliksir młodości może być stosowany u kobiet w każdym wieku.
Czy ostrzykiwanie się osoczem ma sens, skoro i tak mamy je w sobie?
Jak najbardziej, bowiem nie wszystkie komórki przechodzą przez barierę naczyń krwionośnych, przez co ich właściwości nie mogą zostać w pełni wykorzystane. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu terapię osoczem bogatopłytkowym śmiało możemy polecić tym, którzy pragną naturalnego i widocznego odmłodzenia. Zaletą tego zabiegu jest jego wysoka skuteczność, krótki okres rekonwalescencji oraz brak powikłań – przekonują eksperci z Klinik Ziemlewski. Mezoterapia osoczem działa przeciwzapalnie, nie wywołuje alergii, ani innych niepożądanych reakcji immunologicznych, a niewielkie ślady po ukłuciach już następnego dnia są niewidoczne.
Komu polecana jest terapia osoczem bogatopłytkowym? Kto w szczególności powinien się na nią zdecydować?
Zdaniem lekarzy z Klinik Ziemlewski terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona dla:
-pacjentów, których skóra wymaga rewitalizacji,
-osób, które chcą pozbyć się zmarszczek, fałd skórnych, kurzych łapek, bruzd czy cieni pod oczami,
-tych, którym zależy na zregenerowaniu skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej,
-pacjentów szukających naturalnych i bezpiecznych sposobów odmłodzenia skóry,
-wszystkich, którzy pragną zachować młody wygląd i cieszyć się jędrną i gładką skórą niezależnie od wieku.
Co daje terapia osoczem bogatopłytkowym?
Pacjentki, które zdecydowały się poddać temu zabiegowi do najbardziej widocznych jego efektów zaliczały wygładzenie skóry, przywrócenie jej jędrności i witalności, wypełnienie zmarszczek, poprawę ukrwienia skóry i ujednolicenie jej kolorytu – wyliczają fachowcy z Klinik Ziemlewski. Terapia osoczem bogatopłytkowym przyspiesza również procesy gojenia się skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej, odmładza ją i poprawia jej gęstość.
Kto nie może poddać się temu zabiegowi?
Chociaż terapia osoczem bogatopłytkowym to bezpieczny zabieg, to jednak nie jest on przeznaczony dla każdego – ostrzegają specjaliści z Klinik Ziemlewski. Nie mogą poddać mu się kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, osoby chore na nowotwory, mające problem z krzepliwością krwi czy leczone niektórymi rodzajami antykoagulantów. Ostateczną decyzję o tym, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu podejmuje lekarz na podstawie stanu zdrowia pacjenta – dodają eksperci z Klinik Ziemlewski.
Więcej na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/medycyna-estetyczna
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!