Kilka porad jak dobrze zorganizować przeprowadzkę

Przeprowadzka to duży stres i dezorganizacja codziennego życia. Przeważnie jednak, przeprowadzamy się aby nasza sytuacja uległa poprawie. Co zrobić, aby sam proces przeprowadzki nie zepsuł, tego co ma być po niej?

Reklama

W życiu stoimy czasami przed decyzjami, których podjęcie samo w sobie są przyjemne. Zmiana otoczenia, środowiska, domu wynika często z tego, że wypracowaliśmy wyższy standard życia. Przyjemnie jest zmieniać miejsce zamieszkania na większe, przestronniejsze, wreszcie wygodniejsze. Jednak zanim się przeprowadzimy musimy zadbać o dobrą organizację samej przeprowadzki. W tym celu należy wszystko odpowiednio spakować. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z bezpiecznych kartonów do przeprowadzki. Jeśli mieszkamy w większym mieście, takim jak Warszawa, Katowice czy Gdańsk o tego typu pudła kartonowe będzie niezwykle łatwo. Jednak nawet z dala od większych miejscowości można je bez problemu nabyć w sklepach internetowych.

Dlaczego to takie ważne?

Wydawałoby się, że wystarczą kartonowe pudła, które mamy w domu lub przyniesiemy z okolicznych sklepów, to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Bezużyteczne wydawałoby się już pudła przydadzą się. Jednak ich liczba, a przede wszystkim jakość może okazać się nie wystarczająca. Bardziej wrażliwe i delikatne przedmioty, takie jak porcelana, kieliszki, szkło czy cała elektronika powinna być przewożona w porządnie zabezpieczonych opakowaniach kartonowych. Załóżmy, że znudziło się nam życie w ciągłym warszawskim pędzie, chcemy uciec od zgiełku i nieustającego stresu, którym zarażamy się od innych mieszkańców Warszawy, stale za czymś biegnących. Znaleźliśmy piękny dom w okolicy stolicy. Kupiliśmy go i planujemy tam zamieszkać. To na pewno bardzo dobra decyzja.

Organizację przeprowadzki realizujemy korzystając z pudeł kartonowych, które znajdziemy w domu i okolicy. Po przywiezieniu ich do miejsca docelowego możemy się niemiło rozczarować. Okaże się, że te najcenniejsze rzeczy zostały w mniejszej lub większej mierze uszkodzone. A to zbiła się filiżanka z kompletu, wgniótł się głośnik w zestawie audio lub co gorsza pękła matryca w laptopie. Jak to się już utarło – mądry Polak po szkodzie. Zaoszczędziliśmy wprawdzie na kartonach do przeprowadzki, ale po drodze z Warszawy do ostoi spokoju – nowego domu, straciliśmy wiele wartościowych rzeczy.

Podsumowując straty

Czy już zaczynamy żałować „zaoszczędzonych” pieniędzy? No właśnie! Przygotowane do przeprowadzek pudła kartonowe zabezpieczą nawet najbardziej delikatne przedmioty. Wykonuje się je ze specjalnej 5-warstwowej tektury, co powoduje że są one znacznie bardziej wytrzymałe i lepiej zabezpieczają zawartość, zwłaszcza wrażliwą.  Wyposażone są one także, w zależności od potrzeb, w specjalne przegródki na kieliszki, szklanki czy porcelanę. Można je idealnie dopasować do przewożonych sprzętów AGD czy RTV. Jeśli jeszcze zabezpieczymy je folią bąbelkową, to już o nic nie musimy się martwić.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz