Kocia wyprawka

Pierwszy kot w domu to ogromna radość, ale także wydatki związane z zakupem wyprawki. O wyprawkę dla kota należy zadbać jeszcze przed jego przybyciem do domu, aby od samego początku w nowym miejscu miał wszystko, co niezbędne.

Reklama

kotyJedną z najpotrzebniejszych rzeczy, zwłaszcza w przypadku kotów niewychodzących, będzie kocia toaleta. Wybierając kuwetę zastanówmy się najpierw, gdzie będzie ona ustawiona. Jeśli w jakimś przechodnim lub widocznym miejscu, to lepszym wyborem będzie kryta kuweta dla kota – ogranicza ona roznoszenie żwirku oraz ukrywa to, co niekoniecznie chcemy eksponować. Może się jednak zdarzyć tak, że kot nie zaakceptuje krytej kuwety i trzeba będzie kupić kuwetę odkrytą. Nie zmienia to jednak konieczności zakupu wypełnienia w postaci żwirku. Najpopularniejszym rodzajem jest żwirek zbrylający, który pod wpływem wilgoci tworzy grudki, które można łatwo wyrzucić bez konieczności wymiany całego wypełnienia. W sklepach znajdziemy także żwirek silikonowy dla kota oraz żwirek drzewny niezbrylający. Najlepiej wypróbować kilka żwirków, by znaleźć ten odpowiadający upodobaniom zarówno kota, jak i właściciela.

Ważnym elementem kociej wyprawki są zabawki. Są one potrzebne nie tylko kocim maluchom, ale także dorosłym kotom, które dzięki nim zaspokajają potrzebę ruchu, polowania, a także budują więź z właścicielem. Zabawki dla kotów mają postać przeróżnych piłeczek, witek, piórek, tuneli, myszek oraz wiele innych, dzięki którym nasz kot z pewnością nie będzie się nudził nawet w trakcie nieobecności opiekuna.

Naszemu kotu z pewnością będą potrzebne miseczki do jedzenia i picia. Najlepsza będzie taka o wielkości około 0,3l na pokarm oraz 0,4l na wodę. Polecić można miski ceramiczne lub metalowe, ponieważ są dużo trwalsze niż plastikowe.

Dodatkowymi akcesoriami, które mogą się przydać właścicielom kotów są szczotki, nożyczki lub cążki do obcinania pazurków, transporter, drapak i posłanko. Mając te wszystkie przedmioty w domu stworzymy kotu optymalne warunki do życia i rozwoju.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz