Konieczność czy niepotrzebny wydatek? Czy warto kupować dwa zestawy felg?

Niepotrzebne, a do tego duże wydatki to coś, czego nie lubimy najbardziej. Bywa jednak, że coś, co z pozoru wydaje się zwykłą fanaberią, ma konkretne uzasadnienie. Tak jest między innymi z inwestowaniem w dwa zestawy felg. Większość kierowców zadowala się jednym zestawem alufelg i dwoma kompletami opon, twierdząc, że tak jest przecież taniej. Pozory jednak mylą. Dlaczego warto zainwestować?

Reklama

Jest kilka argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem. Do najważniejszych należą: bezpieczeństwo, wygoda i atrakcyjny wygląd. Przy dwóch zestawach felg oszczędzamy czas i pieniądze. A to przecież coś, na czym najbardziej nam zależy. „W krajach Europy Zachodniej posiadanie dwóch kompletów felg, jednych na wiosnę, drugich na zimę jest standardem(…) Takie działanie gwarantuje nam znaczną oszczędność pieniędzy, ponieważ wulkanizator jedynie przekłada całe koła. Dodatkowo znaczna część dużych sieci oponiarskich oferuje przechowywanie felg z napompowanymi oponami w swoich magazynach. Dzięki temu problem właściwego przechowywania opon mamy z głowy.” – czytamy na http://ladnefelgi.pl/.

Dla kogo dwa zestawy felg? – Dla ceniących wygodę i bezpieczeństwo

To rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę, bezpieczeństwo, swój czas i pieniądze. Doceni je również ten, kto nie ma łatwego dostępu do zakładu wulkanizacyjnego. Niemal co rok słyszymy hasło, że zima zaskoczyła drogowców. Niestety, kierowcy też zostawiają na ostatnią chwilę wymianę opon z letnich na zimowe. Wówczas w serwisach tworzą się gigantyczne kolejki, a my tracimy czas i nerwy, a przede wszystkim narażamy siebie i bliskich na niebezpieczeństwo. Posiadacze drugiego zestawu felg z oponami mogą samodzielnie sobie je wymienić, jak również lepiej dostosować je do warunków i potrzeb swojego samochodu.

Dla oszczędnych

Taki zakup będzie się wiązał z nieco większym, początkowym nakładem finansowym, ale szybko nam się zwróci. Alufelgi dostosowane do konkretnych warunków pogodowych, posłużą nam znacznie dłużej. Będą bardziej odporne na uszkodzenia i zachowają swoje właściwości. Poza tym opony raz założone na felgi będą znacznie bardziej wytrzymałe niż te, które zakładamy i zdejmujemy co sezon. Taka praktyka, niestety, osłabia oponę i wpływa na jej właściwości. Powiedzenie chytry dwa razy traci sprawdza się również na tym gruncie. Warto zatem zainwestować na początek w dwa komplety felg i opon i znacznie dłużej cieszyć się ich jakością i bezpieczeństwem jazdy. Nie wspominając o tym, że zmiana kół w zakładzie jest znacznie szybsza i tańsza niż zmiana opon. Tutaj również możemy zaoszczędzić.

Dla ceniących wygląd

Jeśli zdecydujemy się na dwa zestawy felg, możemy je dostosować do indywidualnego charakteru naszego samochodu. Letnie alufelgi mogą być niezwykle oryginalne i efektowne, wykończone polerowaniem lub chromowaniem. Takie elementy będą jednak wrażliwe na trudniejsze, zimowe warunki. Przy dwóch zestawach felgi z pewnością będą cieszyć oko.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz