Korek ścienny – przegląd zalet

Zastanawiając się nad tym, jak wyposażyć wnętrze naszego domu, coraz większą wagę przywiązujemy do tego, aby stawiać na rozwiązania oryginalne. Jednym z najciekawszych wydaje się korek ścienny, przytulny, miły dla oka, łatwy w montażu i sprawdzający się zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecięcym.

Reklama

Przegląd zalet korka ściennego wypada rozpocząć od łatwości jego montażu, osoby, które zastanawiają się nad inwestycją w tego rodzaju rozwiązanie często dążą bowiem do tego, aby wykorzystanie go nie wiązało się z koniecznością korzystania ze wsparcia specjalistycznej ekipy. W tym przypadku pomoc ze strony fachowców nie jest konieczna, korek ścienny można bowiem łatwo przykleić do podłoża za pomocą specjalnego kleju, jego atutem jest zaś i to, że w stosunkowo prosty sposób można go również przycinać, docinać i dopasowywać jego kształt do naszych indywidualnych potrzeb. Właśnie ta jego właściwość sprawia zresztą, że przypada do gustu zarówno konserwatystom, jak i zwolennikom awangardowych wnętrz.

Boazeria korkowa nie cieszyłaby się jednak popularnością, gdyby jej odporność na uszkodzenia pozostawiała nieco do życzenia. Okazuje się jednak, że również w tym przypadku nie mamy powodów do narzekania. To ekologiczne rozwiązanie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, problemu nie stanowi przy tym również jego czyszczenie. W rezultacie zyskujemy rozwiązanie, które może cieszyć nasze oczy przez lata i to nawet wówczas, gdy trafia do domu, w którym przebywają nad podziw kreatywne małe dzieci.

Zastanawiając się nad zainwestowaniem w korek ścienny warto zwrócić uwagę również na bogaty wybór rozwiązań tego typu. Kolekcje prezentowane przez jego producentów różnią się między sobą zarówno ze względu na kolorystykę, jak i wzornictwo, tylko od nas zależy więc to, na zakup której z przygotowanych propozycji się zdecydujemy. Możliwości mamy wiele, coraz większa grupa dystrybutorów korka ściennego jest przy tym gotowa poszukiwać rozwiązań spełniających oczekiwania zwolenników najbardziej nawet nietypowych wnętrz.

Zaleta korka ściennego jest i to, że mamy w jego wypadku do czynienia z rozwiązaniem naturalnym. W czasach, w których ekologia jest w modzie, jest on zatem szczególnie mile widziany w naszych domach. Również jako ciekawy element wystroju wnętrza zaskakuje znajomych lub innych gości którzy nas odwiedzą. W sklepach coraz częściej znajdziemy różnego rodzaj wyroby z korka jako ekologiczne materiały.

Stopka autorska: korek ścienny – http://www.wicanders.pl/SCIANY-KORKOWE