Rola psychologa w testach Multiselect

Testy multiselect są to testy psychologiczne, które to sprawdzają czy dany kandydat nadaje się na pełnienie funkcji funkcjonariusza w jednostce policji. Podczas takich badań rozwiązuje się różnego rodzaju zadania, dzięki którym udaje się poznać cechy, osobowość oraz jak się będzie zachowywał, bynajmniej jak powinien się zachować kandydat na funkcjonariusza policji w różnych sytuacjach, jakie spotkają go na służbie, lub też poza nią w codziennym życiu.

Reklama

policjanciBadaniom przygląda się psycholog policyjny, choć to nie on w 100 % decyduje o wyniku końcowym kandydata na funkcjonariusza mundurowego. Testy multiselect składają się z dwóch części, dopiero cała kompilacja wyników z tych dwóch części decyduje o tym czy kandydat przechodzi do dalszego etapu, gdzie przeprowadzany jest wywiad. Wywiad dla kandydata do służby w policji jest w czymś rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie musi on jak najlepiej zaprezentować siebie i swoje atuty, jakie posiada, jaką ma motywacje do pracy, jako funkcjonariusz, jakie posiada do tego predyspozycje, zarówno do pracy indywidualnej jak i w grupie.

Zdarzają się również osoby, które mają już w swoich uwarunkowaniach zarówno biologicznych, środowiskowych czy psychologicznych, że istnieje małe prawdopodobieństwo, że trudno będzie im pojąć te umiejętności, które są potrzebne, aby pełnić zadania, jako funkcjonariusz służb mundurowych w policji. I takimi przykładami osób należących do tej grupy są osoby, które mają problem z równowaga emocjonalną, szybko tracą panowanie nad sobą, maja bardzo niski próg odporności na sytuacje stresowe oraz osobą jest nerwową, jest dosyć pobudliwa, ma różnego rodzaje lęków, która posiada trudności z relaksowaniem siebie po pracy, ma kłopoty również z utrzymaniem dobrych efektów pracy pod presją różnego rodzaju, gdzie, na co dzień dużo tego jest, wszystko zależy od tego, co się wydąży i w jakie będą to sytuacje.

Osoba, która wie, że nie nauczy się zwalczać stresu może sobie darować prace w tak trudnym środowisku, gdyż jest to bardzo specyficzny rodzaj środowiska, gdzie nie każdy nadaje się do pracy w nim. Praca w służbach mundurowych w szeregach policji należy do pracy w trudnych warunkach, więc jeśli ktoś jest słaby, lepiej niech ją sobie daruje, ponieważ z osoby słabszej trudno powiedzieć, żeby się stała osobą silniejszą, będzie ona miała problemy z podołaniem wszystkich powierzonych jej obowiązków. Lepiej wzmocnić swoją psychikę w ta stronę, gdzie jest już ona w miarę ukształtowana.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz