Kosmetyka samochodowa – co właściwie znaczy?

‘Kosmetyczne poprawki’ stały się popularną kolokwialną nazwą na drobne, nieinwazyjne naprawy.

Reklama

‘Kosmetyczne poprawki’ stały się popularną kolokwialną nazwą na drobne, nieinwazyjne naprawy. ‘Kosmetyki do samochodów’ natomiast oznaczają zupełnie coś innego.

Określenie ‘kosmetyka samochodowa’ odnosi się do wykończenia i pewnego drobnego tuningu. W dzisiejszych czasach oczekujemy samochodów mechanicznie niezawodnych – i ogólnie rzecz biorąc, takie właśnie są. Chcemy też, aby samochód był wyposażony w układ wspomagania kierownicy, ABS, klimatyzację, a na pewno radio. Oczywiście mile widziane są takie dodatki, jak aluminiowe felgi, skórzane tapicerki itd.

Producenci samochodów dokonują rozmaitych subtelnych i kosmetycznych zmian, starając się, aby samochody były bardziej nowoczesne. W dzisiejszych czasach wszystkie uchwyty drzwiowe, metalowe lusterka i zderzaki mają ten sam kolor, co nadwozie samochodu – zaledwie kilka lat temu byłyby to nagie, czarne plastikowe elementy. Można również zauważyć, że samochody mają inne niewielkie ulepszenia kosmetyczne, na przykład grube czarne gumy okienne ustąpiły miejsca bezramkowym oknom lub błyszczącym, metalowym ramom.

Niestety, wszystkie te elementy są dość delikatne. Lakierowane zderzaki się zderzają,  a metalowe wykończenia mogą stać się poplamione lub zabarwione.

Jak powiedzieliśmy powyżej, spodziewamy się, że samochód będzie niezawodny mechanicznie i oczekujemy, że większość dodatków będzie w standardowym wyposażeniu, co oznacza, że większość wartości używanego samochodu jest oceniana na podstawie jego wyglądu kosmetycznego. Z tego względu ważne jest, aby wszelkie drobne uszkodzenia tych obszarów zostały naprawione przed ewentualną sprzedażą.

Kosmetyki do samochodów to zupełnie odmienna kwestia. Chodzi tutaj o wszelkie preparaty, substancje, środki służące do czyszczenia i pielęgnacji auta. Każdy, nawet zaniedbany samochód, za pomocą odrobiny samozaparcia, pracy i odpowiednich kosmetyków, można doprowadzić do bardzo poprawnego czy wręcz fantastycznego stanu, (w zależności od zaangażowania), przywracając mu młodość. Środki do samochodowego spa można podzielić na kilka kategorii, ze względu na ich przeznaczenie, na przykład na środki do pielęgnacji zewnętrznej części auta – karoserii, szyb, felg, opon, zderzaków, oraz do wnętrza – elementów kokpitu, tapicerki i skóry, szyb. Nie są to drogie preparaty – na przykład dobrej jakości, oryginalny płyn do pielęgnacji elementów kokpitu można zakupić już za około 30 złotych na stronie sklepu internetowego Volkswagena – pod tym adresem: https://www.vwuzytkowe-sklep.pl/katalog/1/plyn-do-pielegnacji-kokpitu-500-ml-atomizer,202788.html. Innym bardzo popularnym specyfikiem jest szampon do mycia samochodu z woskiem, który w łatwy i szybki sposób poprawia wygląd lakieru (zarówno standardowego jak metalicznego) i chroni przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Taki szampon to również niewielki wydatek – na przykład tutaj: https://www.vwuzytkowe-sklep.pl/katalog/1/szampon-z-woskiem,2801.html można go zakupić za zaledwie 29 złotych.

Odwiedź internetowy sklep Volkswagena i poznaj całą ofertę kosmetyków do samochodów w atrakcyjnych cenach. Zadbaj o wygląd Twojego samochodu już dziś, aby zachować jego młody wygląd przez długie lata!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz