Ekskluzywne trendy w biżuterii

Minęły czasy, kiedy biżuteria traktowana była jedynie jako ozdoba naszego ubioru. Od kilku lat biżuteria stała się wyznacznikiem statusu społecznego oraz wyczucia własnego stylu. Czym więc powinnaś kierować się przy wyborze biżuterii?

Reklama

Jubilerstwo formą współczesnej sztuki

Polscy jubilerzy, których można zaliczyć do grona artystów, są obecnie uznawani za jednych liderów kierujących modą w biżuterii. Niejednokrotnie część z nich zdobyła uznanie w formie prestiżowych nagród. Do grona tych artystów zalicza się min. Jacek Byczewski, który skupił się na połączeniu surowości stali ze złotem. Możecie jeszcze tego nie wiedzieć, lecz surowość i prostota stanowi wiodący trend, co podkreślają na każdym kroku artyści. Nie bez powodu to właśnie minimalistyczne projekty zdobią kobiece palce i szyje.

Kamienie szlachetne a biżuteria
Diamenty nigdy nie wyjdą z mody, ale do mody wejdą pozostałe kamienie szlachetne, które są z roku na rok bardziej pożądane. Na chwilę obecną popularne stały się białe kamienie, których celem jest rozjaśnienie biżuterii. Nigdy nie występują w pojedynczej liczbie. Od roku do mody wchodzą naturalne kamienie takie jak turkus czy koral. Trend zadziwia projektantów z całego świata, ponieważ wydawać by się mogło, że styl boho (sztuczna biżuteria z imitacjami kamieni) wypchnął je z mody.

Złoto vs srebro
Odwieczna rywalizacja, z której ciężko wytypować zwycięzcę. Niewątpliwie ogromne znaczenie ma wiek danej osoby. Starsze pokolenie zwykle typuje złoto, uważając je za bardziej ekskluzywne rozwiązanie. Natomiast młodsze pokolenie zaczyna rezygnować ze złota na rzecz srebra, które jest zarazem eleganckim jak i uniwersalnym rozwiązaniem dla większości stylizacji. Musicie jednak zdawać sobie sprawę, że srebro nie do końca dobrze wypada przy ciepłych typach urody. Złoto posiada szeroką gamę odcieni, dzięki czemu sprawdza się przy każdym typie karnacji.

Autor: https://www.beller.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz