Kupujesz auto używane? Nie rób tego pochopnie

Zakupienie używanego samochodu może być poważnym problemem dla kogoś, kto nie zna się za dobrze na motoryzacji. Oczywiście, zawsze możemy pomyśleć o kupnie modelu nowego, którego stan techniczny jest wiadomy i potwierdzony gwarancją, ale wszystko zasadza się zwykle na finansach. Gdy do dyspozycji mamy ograniczoną sumę, wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak zakupienie pojazdu z drugiej ręki.

Reklama

Poszukiwania używanych samochodów zwykle rozpoczynamy w internecie. To tutaj możemy zapoznać się z różnymi ofertami i dowiedzieć się, na jaki koszt będziemy musieli się przygotować. Możemy też zajrzeć na giełdy oraz do komisów samochodowych, gdzie auta zobaczymy już na żywo.

Pamiętajmy jednak o tym, że bez żadnego doświadczenia stajemy się łakomym kąskiem dla handlarzy aut – mogą próbować sprzedać nam pojazd, który tak naprawdę będzie w słabym stanie technicznym i będzie wymagał niedługo poważnych napraw. Musimy też pamiętać o tym, żeby nigdy nie popełniać decyzji o zakupie pod wpływem impulsu. Gdy zrobimy to zbyt pochopnie, wtedy może się okazać, że nie trafiliśmy w dziesiątkę i zakupione auto szybko zacznie sprawiać nam problemy.

Rynek samochodów używanych jest bardzo płynny. Cały czas pojawiają się nowe oferty, dlatego nie przywiązujmy się za bardzo do wypatrzonego wcześniej auta, ale bądźmy otwarci także na inne propozycje. Dlatego nie starajmy się podpisać umowy już w pierwszym komisie, gdy nie jesteśmy jeszcze pewni, tego, czego oczekujemy.

Oczywiście, pamiętajmy też o tym, żeby najlepiej na poszukiwania auta wybrać się z kimś, kto na rzeczy zna się lepiej od nas. Możemy poprosić znajomego, ale też możemy skorzystać z usług firm, które zawodowo zajmują się sprawdzaniem aut dla klientów.

Gdy jednak nie chcemy narażać się na niebezpieczeństwo, sprawdźmy też oferty w salonach dealerskich. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że po używane auto możemy też iść do dealera. Wiele salonów ma swój komis samochodowy – Warszawa jest jednym z miast, gdzie skorzystamy z tej opcji. Do sprzedaży trafiają tylko sprawdzone auta z potwierdzonym stanem technicznym oraz z gwarancją dealera!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz