Lakier kameleon – prosty ale efektowny tuning wizualny

Samochód to dla niejednego kierowcy oczko w głowie. Ulepszanie, tuning, czyszczenie i dekorowanie auta to dla niektórych niekoniecznie praca, lecz hobby, a nawet pasja. Podążając za coraz większymi wymaganiami klientów, producenci proponują wciąż innowacyjne środki i nowoczesne rozwiązania, dzięki którym samochodowi pasjonaci mogą spełniać swoje coraz ciekawsze pomysły.

Zastosowanie

Z tego powodu powstał wyjątkowy samochodowy lakier kameleon, aby zadowolić nawet najwymyślniejsze potrzeby konsumentów. Jest to lakier bazowy, jednoskładnikowy, który można dostać w wielu kolorach zwykłych, perłowych oraz w kolorach z efektami specjalnymi. Lakier kameleon można stosować na powierzchni aut osobowych oraz innych lekkich pojazdów (np. rowerów), gdy chcemy uzyskać specjalny rezultat kolorystyczny. Różne kombinacje kolorów bazowych umożliwiają realizację fantastycznych kreacji i wizji.

Użytkowanie lakieru kameleon

Lakier kameleon jest bardzo prosty w rozprowadzaniu. Należy nałożyć 2, maksymalnie 3 pojedyncze warstwy, każdą co 5-10 minut, tak aby powłoki mogły odparować. Najlepsza temperatura to 20°C. Po odczekaniu 20-30 minut położyć lakier bezbarwny. Nakładając każdą pojedynczą powłokę należy kierować się tą samą metodą lakierniczą, zgodną z ogólnymi zasadami lakierniczymi. Lakiery są odpowiednie do stosowania na różnego rodzaju nawierzchniach: metal, kamień, szkło, tworzywa sztuczne, ceramika. Ważne aby zastosować wcześniej odpowiedni podkład.

 

Przygotowanie warunków przed lakierowaniem

O jakie warunki trzeba zadbać, aby aplikacja była w 100% skuteczna, a lakier został porządnie utwardzony? Powierzchnia przygotowana pod produkt powinna być kompletnie sucha i czysta, jej temperatura powinna przekraczać punkt rosy aby nie zaszedł proces kondensacji. 5°C to temperatura minimalna do utwardzania specyfiku. W temperaturze mniejszej niż 0°C należy zwrócić uwagę na zagrożenie oblodzenia podłoża, co może poskutkować utratą przyczepności lakieru do powierzchni. Wyeliminowanie wilgoci i ryzyka kondensacji wilgoci podczas nakładania lakieru i w ciągu kolejnych 16 godzin (w temperaturze 20°C) od momentu nałożenia znacznie ułatwia prawidłową aplikację produktu.

Dodatkowo, w czasie nakładania oraz podczas procesu wysychania lakieru powinno się zapewnić idealną wentylację pomieszczeń zamkniętych. Warto dodać, że ekspozycja powierzchni lakierowanej w środowisku mieszczącym w sobie chlorki, może sprawić, że kolory czerwony i żółty (które nie zawierają tlenków Fe) ulegną przebarwieniu. Podobnie jest w przypadku pracy w temperaturze powyżej 150°C, która także może powodować przebarwienia.

Atuty produktu

Zalety lakieru to szybkość wysychania, dokładność krycia, doskonałość przylegania do nawierzchni, moc jej utwardzania,
elastyczność i trwałość koloru. Lakier chroni również przed zarysowaniami, uderzeniami, jest odporny na benzynę, czynniki chemiczne oraz atmosferyczne takie jak promienie UV. Efekty zastosowania lakieru kameleon są fascynujące, możemy sprawić, że barwa naszego auta zmieniać się będzie w zależności od kąta padania promieni słonecznych!

Artykuł powstał we współpracy z lakiery24.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz