Legowisko dla psa – poradnik

Decyzja o kupnie psa powinna być dokładnie przemyślana, bowiem do posiadania psa w swoim domu trzeba się przygotować.

Reklama

legowisko dla psaZanim piesek znajdzie się w naszym domu musimy przygotować mu odpowiedni ekwipunek. Tak więc każdy pies powinien mieć obrożę i smycz, stabilne miseczki na wodę i pokarm, zabawki i kości go gryzienia, adekwatną do jego sierści szczotkę, zapasy karmy.

Poza wspomnianym wyżej ekwipunkiem, każdy psiak musi mieć swoje legowisko. Na samym początku małemu psu wystarczy odpowiednio przycięte pudełko do spania.

Młody szczeniaczek nie powinien mieć przy sobie nowego koca i materacyka, bowiem może się to skończyć pogryzieniem ekwipunku.
Wielu właścicieli jest zwolennikami kojców dla psa. Musimy jednak pamiętać, by odstępy między prętami były nieduże. W takim kojcu nasz pupil może odpoczywać i bawić się. Ogrodzony wybieg służy psiakom do nauki czystości, gdyż żadne szczenię nie brudzi miejsca, w którym śpi i przebywa. Takie legowisko dla psa zawsze będzie utrzymane w czystości.

Jeśli zdecydujemy się na ogrodzony wybieg dla naszego szczeniaczka, warto włożyć do niego jakiś używany kocyk, zabawki. Wielu właścicieli uważa, że dobrze jest włożyć do legowiska małego pieska jakieś kawałki tkaniny z zapachem swego pana. Wtedy nasz piesek będzie się czuł bezpiecznie w swoim legowisku.

Nie wolno nam jednak mylić ogrodzonego wybiegu z zagrodą na dworze. Kojec dla szczeniaka powinien znajdować się w mieszkaniu.
Nie ulega żadnej wątpliwości, że skazanie małego pieska na nocleg w budzie lub zagrodzie oznacza męczarnię. Szczenię powinno nocować blisko swoich właścicieli, gdyż tylko wtedy będziemy mieć na uwadze jego potrzeby fizjologiczne. Jest to niewątpliwie ogromnym poświęceniem, dlatego decyzja o posiadaniu psa musi być odpowiednio przemyślana.

Dorastający pies, w miarę upływu czasu znajdzie sobie inne miejsce do spania. Wiele psów poszukuje zacisznego miejsca do spania. Inne psy wolą jednak mieć wszystko na widoczności, dlatego ich wybór na miejsce do spania pada na korytarz lub przedpokój.

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego miejsca do spania dla naszego psa musimy mieć na uwadze przede wszystkim dobro i podstawę do właściwego wychowania naszego pupila.

Własne legowisko jest niewątpliwie istotnym elementem poczucia bezpieczeństwa w domu, do którego przybył mały psiak.
Zadbajmy więc o właściwe miejsce do spania dla naszego zwierzaczka, i pozwólmy mu poczuć się bezpiecznie i blisko nas. Tylko takie szczenię będzie szczęśliwe i radosne.

Stopka autorska: legowisko dla psa – http://www.zoologiczny.sklep.pl/Legowiska__28_92

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz