Leśniów – siła lokalnych produktów

Produkty lokalne są wyjątkowe, unikatowe i niepowtarzalne. Na ich ostateczną wartość składa się zazwyczaj kilkanaście różnorodnych czynników, pozwalających manipulować ostateczną ceną produktu według własnych upodobań. Unikatowość generuje popyt. Natomiast popyt generuje pieniądze w portfelu właściciela unikatowego biznesu.

Reklama

Jednym z przykładów mocy produktów lokalnych są produkty leśniowskie – słodkie, niespotykane, kojarzące się bezpośrednio z miejscowością Leśniów. Ich dystrybucja ogranicza się zaledwie do kilkunastu miejsc w całej Polsce. Są rzadko spotykane w tradycyjnych sklepach spożywczych i praktycznie niewidoczne w większych supermarketach. I choć sfera marketingowa produktów leśniowskich jest bardzo stonowana, posiadają grupę stałych zwolenników, którzy cyklicznie kupują swoje ulubione słodycze, zarażając smakiem swoich najbliższych, sąsiadów i ludzi z najbliższego otoczenia.

Produkty leśniowskie to nie tylko słodkie smakołyki. To również zdrowotne balsamy, miody, wyroby mięsne – wachlarz produktów stale się rozrasta i dostosowuje się do indywidualnych upodobań leśniowskich smakoszy. Lokalne produkty powstają zazwyczaj z lokalnych przepisów i są owiane lokalnymi legendami. Tak samo jest i w tym przypadku. Być może produkty leśniowskie są jedną z sił napędowych tego niewielkiego miasteczka, która sprowadza w swoje ramiona coraz większe grupy zaciekawionych podróżników.

Czy lokalne produkty mają moc? Ogromną. Jeżeli są to wyjątkowe twory, których nie można kupić w żadnym innym miejscu, ich znaczenie nabiera na wartości. Każdy z nas chciałby zakosztować czegoś nowego, niespotykanego i trudno dostępnego. Takimi produktami są właśnie produkty z Leśniowa. Z pewnością warto pojawić się w tym miejscu i sprawdzić samodzielnie czy pochwalne argumentacje i wypowiedzi o wyjątkowym smaku nie są przesadzone.

Lokalny produkt – wartość dodana dla miasta

Każde miasto dba o swoją renomę. Każde chce być uważane za najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe. Szukamy sposobów, dzięki którym nasza mała mieścina zagości na ustach ludzi z całego kraju i sprawi, że chętnie do niej wrócisz. Takie uzależnianie ludzi od miejsca ma wiele wartości dodanych. I nie chodzi tu już tylko o kwestie finansowe – mimo, że stanowią one ważny element promocji miasta.

Jednym z najprostszych sposobów autopromocji danej miejscowości jest właśnie stworzenie unikatowych produktów, które można zakupić wyłącznie w danym miejscu. A może Twoje miasto również słynie z wyjątkowego produktu i podobnie jak Leśniów i jego leśniowskie produkty, wywołuje uśmiech na twarzach osób, które zamieszkują to piękne miejsce?

Stopka autorska: http://sbart.pl/lesniow-sila-lokalnych-produktow/produkty-lokalne/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz