Na co zwracać uwagę kupując sprzęt biurowy?

Zakup drukarek wykorzystywanych w biurze (tak klasycznych, jak i fiskalnych) wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Mamy do czynienia z urządzeniami, z którymi ich posiadacze wiążą bardzo duże nadzieje, trudno bowiem wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie firmy, gdy ich zabraknie. Nie sposób, w związku z tym, uciec od pytania o to, na co powinniśmy zwracać uwagę przystępując do wyboru nowego sprzętu biurowego.

Reklama

Cena i jej znaczenie

drukarka wielofunkcyjnaNie lubimy przyznawać się do tego, że kupując drukarki szczególnie wnikliwie analizujemy argument cenowy, od dawna słyszymy bowiem, że niska cena zazwyczaj idzie w parze z niewysoką jakością. Nie da się jednak ukryć, że mamy do czynienia z kryterium, którego nie można ignorować, rzadko bowiem znajdujemy się w sytuacji, w której zakup drukarki jest jedynym wydatkiem, na który musimy się zdecydować. Pamiętajmy zatem, że poszukiwanie rozwiązań przystępnych cenowo nie jest niczym złym zwłaszcza, że postęp technologiczny i rosnąca konkurencja pomiędzy sprzedawcami przyczyniły się do zniwelowania znaczących różnic jakościowych.

Rola jakości

Wybierając drukarki fiskalne, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne i inne rozwiązania wchodzące w skład szeroko rozumianego sprzętu biurowego nie powinniśmy zapominać także o tym, że nie mogą być to rozwiązania o krótkim terminie przydatności. Przeciwnie, warto starać się, aby służyły nam jak najdłużej, a ich wymiana nie była podyktowana przez coraz poważniejsze awarie. Laik może mieć pewne problemy z oceną jakości wybieranych przez siebie rozwiązań, nie oznacza to jednak, że pozostaje bez wsparcia. O jakości sprzętu biurowego wiele mogą nam powiedzieć jego sprzedawcy, jeśli zaś nie wierzymy w ich intencje, możemy zainteresować się różnego rodzaju rankingami i zestawieniami.

Serwis i jego rola

Gdy już znajdziemy drukarki odpowiadające naszym oczekiwaniom zainteresujmy się tym, jakie działania powinniśmy podejmować w przypadku ich awarii. Musimy liczyć się z tym, że awarie nie są wcale aż tak nietypowe i rzadko spotykane, jak moglibyśmy się tego spodziewać, dobrze więc zaopatrzyć się w sprzęt, którego nie trzeba będzie wysyłać na drugi koniec Polski. Warto też pamiętać, ze dobra opinia na temat punktu serwisowego nie jest wcale mniej istotna niż słowa uznania pod adresem producenta drukarki fiskalnej.

Znaczenie miejsca zakupu

Gdzie kupować sprzęt biurowy? Zdecydowana większość osób odpowie, że zakup powinien być dokonywany tam, gdzie zostaną nam zaproponowane jego najlepsze warunki. Nie sposób się z tym nie zgodzić pamiętajmy jednak, że wcale nie mniejsze znaczenie ma prestiż miejsca, z którego pochodzi drukarka. Nie warto zatem testować sprzętu pochodzącego z podejrzanego źródła, w przypadku jakichkolwiek problemów możemy mieć bowiem problem z odzyskaniem naszych pieniędzy.

Stopka autorska: Bimit-Mita Gdańsk – drukarki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz