Na czym polega obsługa prawna

Wiele kancelarii prawnych w swych ofertach podkreśla, ze zapewnia kompleksową obsługę prawną. Ale co to dokładnie oznacza? W przypadku klientów indywidualnych najczęściej w zakres obsługi wchodzą porady prawne wraz z przedstawicielstwem procesowym i zastępstwem w występowaniu przed instytucjami i urzędami państwowymi, czy też wierzycielami.

Reklama

Na przykład nie każda kancelaria prawna dysponuje usługami bez ograniczeń, jednakże większość z kancelarii posiada w swym zespole prawników różnych wąskich specjalizacji, w tym komorników, czy także radców prawnych. Tak zróżnicowany zespół personelu zapewnia skuteczną poradę i profesjonalną obronę. Ciekawą formę przybiera współpraca z firmami, które zwykle maja spore zapotrzebowanie na różnorodne tematy, wymagające konsultacji z prawnikiem. Jednym z  rozwiązań jest opłata abonamentowa stała za usługi w miesiącu z ograniczeniem ilości, lub bez ograniczenia. Stała kwota, jaka firmą płaci zwykle jest wiele niższa aniżeli zatrudnienie etatowego prawnika, a jednocześnie wystarcza na zaspokojenie potrzeb z dziedziny porad prawnych. Innym rozwiązaniem są pakiety obsługi, zaś najpopularniejszym rozwiązaniem są jednostkowe porady prawne.

Mimo wszystko bardzo istotna jest współpraca długofalowa, jeżeli jest to kancelaria prawna w okolicy naszej firmy to warto zlecać właśnie jej wszelkie „problemy prawne”, gdyż tylko w ten sposób usługi mogą być wykonane szybko i solidnie, dzięki dłuższej współpracy zarówno firma poznaje kancelarię, jak i przeciwnie. To istotny czynnik rzetelnej i udanej współpracy, stad propozycje stałych umów współpracy, niekoniecznie z opłatami abonamentowymi, ale również w systemie rabatów itp. W czasach, kiedy jednym z podstawowych kanałów komunikacji jest internet, również i tego rodzaju obsługa w wielu przypadkach jest możliwa, kiedy firma wysyła zapytanie o interpretacje i poradę w konkretnej i opisanej sytuacji, a  prawnicy z kancelarii prawnej odpowiadają, również na dodatkowe pytania i wątpliwości swoich klientów.

Niezależnie od możliwości finansowych każda firma prowadząca na rynku działalność związaną z jakimkolwiek ryzykiem (przetargi, umowy, kontrakty) powinna korzystać z porad prawnych lub co najmniej mieć przygotowany kontakt do odpowiedniej kancelarii, aby w razie nagłej potrzeby mogła się skonsultować bez zwłoki w czasie. Jest to bardzo ważne, gdyż sytuacje kryzysowe zdarzają się nagle i nieoczekiwanie i właśnie wtedy najczęściej pod presją czasu popełnia się błędy, za które później trzeba srogo płacić.

Stopka autorska: kancelaria prawna – http://arkana-lex.eu/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz