Najpiękniejsze obrączki ślubne – jesień 2016

Razem raźniej

Powszechnie za „kruszec obrączkowy” uważa się oczywiście złoto, o czym świadczyć może choćby samo określanie obrączki mianem „złoty krążek”. Z pewnością wiesz jednak, że złoto występuje w trzech wersjach kolorystycznych: żółtej, białej i różowej. Klasyczne modele obrączek wykorzystują tylko jeden z kolorów złota – są więc np. w całości żółte. Przedstawiciele czołowych producentów biżuterii – m.in. W.KRUK – przyznają jednak, że coraz większą popularnością kupujących cieszą się obrączki bicolor – łączące złoto białe z żółtym lub różowym. Takie modele, ze względu na bardziej skomplikowany proces produkcji, są jednak sporo droższe niż tradycyjne obrączki ślubne. Cena najtańszych krążków tego typu to ok. 1600 zł.

Dla tytanów miłości – obrączki z tytanu

Serca nowożeńców – co pokazują wyniki sprzedaży – podbijają też obrączki z materiału, który w wyobrażeniach laików zupełnie nie łączy się ze ślubną biżuterią. Chodzi o tytan – metal mocny i wytrzymały. Tytanowe obrączki to doskonały wybór dla par odważnych, nowoczesnych i otwartych na nowinki. Nie musi jednak oznaczać surowego, industrialnego designu. Okazuje się, że projektanci potrafią wyczarować z tytanu bardzo delikatne i eleganckie obrączki ślubne. Cena też zachęca – są sporo tańsze od złotych.

Modne obrączki ślubne – cena a trwałość

Moda modą, ale co z pragmatyzmem? Istotną cechą, która jest właściwie kwintesencją obrączek, jest ich trwałość. Dlatego też przez wiele lat niepodzielnie rządziło w tej kategorii złoto. Nie śniedzieje, a poza tym jest ponadczasowe oraz dość odporne na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku modeli wykorzystujących różne rodzaje złota także nie trzeba się obawiać o wytrzymałość obrączki. Jak jest w przypadku tytanu? Okazuje się on niemal równie trwały jak złoto. Sporo można też zaoszczędzić, bo złote – a szczególnie te mieszane – obrączki są dużo droższe.

Trzeba jednak pamiętać, że obrączki tytanowe to w modzie ślubnej trend zupełnie nowy. Jeśli więc jesteście bardziej konserwatywni i wahacie się, czy to dobry wybór, przemyślcie to dokładnie. Obrączki powinny przede wszystkim odpowiadać Waszym oczekiwaniom i potrzebom. Tak jak powiedzieliśmy na początku – jeśli chodzi o śluby, moda to tylko wskazówka. Bądźcie sobą.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz