Nasionka marchwi i ich zalety

Dbałość o sylwetkę, o urodę, o zdrowie i dobre samopoczucie na stałe wpisała się w naszą codzienność. Szukamy wsparcia w suplementach, zdrowym trybie życia, ćwiczeniach i dietach. Jak pokazują najnowsze badania, prawdziwe bogactwo minerałów, witamin i składników odżywczych kryje się w niedocenianych jeszcze należycie nasionach.

Reklama

Ich siła wynika z faktu, że muszą być one przystosowane do „stworzenia” nowej rośliny. Kumulacja wartościowych składników jest zatem silniejsza niż w warzywach, które z nich wyrastają. Coraz większą popularnością cieszą się nasiona marchwi. Zalety marchwi są powszechnie znane – sprawdzają się na wielu obszarach – zdrowotnych, odżywczych, kosmetycznych. Zatem nasiona marchwi to spotęgowane źródło zdrowia i urody.

nasiona

Lista korzyści jakie niesie za sobą wprowadzenie tych nasion do codziennej diety jest naprawdę imponująca.

Oto dziesięć najważniejszych   powodów:

–        są bogatym źródłem witamin;

–        wspierają układ odpornościowy;

–        poprawiają ogólny stan zdrowia;

–        poprawiają pracę wątroby i nerek;

–        zwalczają problemy trawienne;

–        rozszerzają naczynia krwionośne co jest wyjątkowo korzystne przy profilaktyce chorób związanych z nadciśnieniem i miażdżycą;

–        redukują stres;

–        wpływają korzystnie na skórę;

–        wzmacniają pracę mózgu;

–        poprawiają nastrój.

Nasiona marchwi możemy wykorzystać na kilka sposobów. Z jednej strony, będą to na pewno napary sporządzane bezpośrednio z nasion, czy też dodawane do herbat lub mieszanek ziołowych. Zaparzone mają słodki, przyjemny smak. Warto również stosować je do inhalacji, kąpieli relaksacyjnych, maseczek, pillingów oczyszczających co korzystnie wpłynie na cerę i stan skóry. Oczywiście można stosować je jako dodatek do zup, sałatek czy mięs. Należy jednak pamiętać, że spożywać możemy nasiona specjalnie do tego przeznaczone, najlepiej opatrzone odpowiednim certyfikatem. Te przeznaczone do wysiewu nie nadają się do spożycia.Znając bogactwo jakie zawarte jest w niepozornych nasionkach warto na stałe wprowadzić je do swojej diety i cieszyć się efektami.

Stopka autorska: floks.pl – nasiona marchwi

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz