Niezbędny sprzęt do nurkowania

Nurkowanie to piękny sport, dzięki któremu można zobaczyć podwodny świat fauny i flory w nim żyjącej. Niekiedy fascynacja tym innym światem przeradza się w pasję, która owocuje regularnym schodzeniem pod wodę.

Reklama

nurekZaczynając przygodę z nurkowaniem, trzeba zainwestować w dobry sprzęt. Warto przewertować internet i opinie innych, co tak naprawdę jest potrzebne. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybranie się do sklepu nurkowego. Niektóre z rzeczy, takie jak płetwy są niezbędne. W przypadku innych akcesoriów, niektóre są zupełnie niepotrzebne.

Dobra widoczność to podstawa

Pierwszym elementem, który jest absolutnie niezbędny to maska do nurkowania. Powinna być bardzo wysokiej jakości, dopasowana do twarzy. Niewłaściwe jej dopasowanie oznacza wodę dostająca się wnętrz maski i nici z oglądania podwodnego świata.

Dobrze wyposażony sklep nurkowy będzie posiadać wiele rodzajów masek, dlatego warto się do niego wybrać, aby przymierzyć tę, która zapewni komfort podczas nurkowania. W zależności od indywidualnych upodobań, maski mogą być jednoszybowe, dwu czy wieloszybowe.

Być jak syrenka

Większość nurkujących kupuje także płetwy, które ułatwiają pływanie pod wodą. Są różne ich rodzaje, kształty i rozmiary, dlatego każdy na pewno wybierze coś dla siebie.

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z nurkowaniem, dobrze zaopatrzyć się w miękkie płetwy, które ułatwiają pływanie i służą także do trenowania. W przypadku osób wyćwiczonych, które opanowały technikę pływania z płetwami, mogą zdecydować się na twardsze i krótsze.

Komputer pod wodą

Ważnym akcesorium jest także komputer nurkowy. Każdy szanujący sklep nurkowy powinien mieć go na wyposażeniu. Jest on w formie zegarka, co znacznie ułatwia korzystanie z niego.

Jest niezwykle ważny z tego względu, że określa dokładnie podstawowe parametry, takie jak czas, maksymalną głębokość nurkowania czy stopień saturacji organizmu nurka.

Trochę ciepła

Żeby utrzymać ciepło podczas nurkowania, strój nurka musi być dobrze dopasowany do jego ciała. Czasami pianki po kilku razach użytkowania rozciągają się i przestają spełniać swoją podstawową rolę, jaką jest utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Dlatego warto zaopatrzyć się w dobry jakościowo kombinezon, który się nie rozciągnie. Wiąże się to także z większym wydatkiem, ale za to będzie służyć latami.

Zatrzymać chwile

Jeśli ktoś chciałby rejestrować to, co zobaczył pod wodą dobrym pomysłem będzie kamera GoPro. Niezwykła jakość obrazu oraz solidność i wytrzymałość sprawiają, że nadaje się nie tylko do nurkowania, ale także do sportów ekstremalnych.

Dzięki odrobinie zręczności kamera GoPro może być zamocowana wszędzie: na kasku, ramieniu, brzuchu czy desce surfingowej (pamiętać o lince zabezpieczającej). Nie jest ona niezbędnym elementem wyposażenia nurka, a tylko dodatkowym gadżetem.

Każdy sklep nurkowy powinien być zaopatrzony w podstawowe elementy do nurkowania. Warto także odwiedzić sklepy dla nurków w internecie. Jednak przed zakupem online dobrze wybrać się do sklepu stacjonarnego i przymierzyć kombinezon czy maskę, aby później nie okazało się, że nie pasują.

Stopka autorska: divegear.pl – internetowy sklep nurkowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz