Nowa generacja koparko-ładowarek jcb

Coraz nowocześniejsze rozwiązania sprawiają, że produkty są bardziej zaawansowane technologicznie i z każdym rokiem stają się coraz lepsze.

Nie inaczej jest w przypadku ładowarko-koparek jcb. Nowe maszyny budowlane to lepsze osiągi i ograniczone koszty eksploatacji. Niewątpliwie ma to wpływ na podniesienie ich atrakcyjności.

Nowe rozwiązania, większe możliwości

Nowe technologie, opracowane przez projektantów jcb, nie stroniły od kosztownych rozwiązań. Zainwestowano ogromne pieniądze w unowocześnienie takich elementów jak jednostki napędowe.

Sprzęt budowlany Jednak nie tylko one zostały „dopieszczone”. Pochylono się także nad innymi elementami, które poprawiły parametry techniczne maszyn. Wprowadzone udoskonalenia konstrukcyjne przyczyniły się do zmniejszenia zużycia paliwa.

Serce maszyny

Nowe silniki stosowane w koparko–ładowarkach jcb są niezwykle wydajne i niezawodne. Mają znacznie większą pojemność skokową. Te i inne elementy gwarantują swobodniejsze poruszanie się takiej maszyny po terenie. Reakcja silnika jest również znacznie szybsza niż w starszych modelach.

Pięć, sześć, jeden

Na potrzeby koparko-ładowarek konstruowane są specjalne skrzynie biegów. Umożliwiają pełną synchronizację. Układ Powershuttle umożliwia także jazdę do tyłu nawet z pełnym obłożeniem.

Dzięki automatycznej 6 biegowej skrzyni jest zapewnione automatyczne przełączanie między biegami 4-6. Ponadto jest „uzbrojona” w specjalny przycisk, który pozwala szybko wrócić do pierwszego biegu. Skonstruowana w taki sposób skrzynia zapewnia płynną zmianę biegów bez wpływu na prędkość i ewentualną utratę mocy.

Dobra widoczność, cicho jak nigdy

W porównaniu do starszych wersji, koparko–ładowarki jcb zostały wyposażone w obszerne kabiny, które gwarantują odpowiednią widoczność i bezpieczeństwo operatora. Konstrukcja kabiny zapewnia także łatwy dostęp do niej, a ponadto wnętrze jest wyciszone, co sprzyja lepszej pracy.

Niezawodne hamulce

Układ hamulcowy powinien być niezawodny w takich koparkach. Hamulce świetnie działają wtedy kiedy są zimne jak i rozgrzane. Wielotarczowa konstrukcja ma na celu jak największą wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów obsługi.

Praca koparki Układ hamulcowy wspomaga wszystkie koparko-ładowarki jcb. Ponadto do dyspozycji operatora pozostaje niezależny hamulec postojowy, który jest w stanie utrzymać koparkę w pozycji 1:3. Firma stosuje także odpowiednie zabezpieczenia na wypadek przewrócenia się maszyny.

Koparko–ładowarki jcb są sterowane za pomocą odpowiednich dźwigni. Jeśli chodzi o same parametry robocze, to należy uwzględnić system amortyzacji SRS, który pochłania drgania łyżki podczas jazdy, a także układ HSC. Jego zadaniem jest dostosowanie wydajności hydrauliki do bieżącego zapotrzebowania maszyn.

Doskonałe parametry techniczne i osiągi oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów sprawiają, że koparki-ładowarki są jednymi z najczęściej wybieranych maszyn na świecie.

Zresztą rodzina jcb to nie tylko koparko–ładowarki, to także nośniki teleskopowe, wozidła, maszyny do zagęszczania, terenowe wózki widłowe.

Tekst opracowany z pomocą ekspertów firmy ZMG.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz