Nowoczesne sposoby na gładką skórę

Gabinety kosmetyczne wprowadzają coraz bardziej zaawansowane, a przy tym mniej bolesne zabiegi usuwania niechcianych włosków. Choć ich koszty nie są niskie, metody te zyskują coraz szersze grono zwolenniczek. Bawełniana nić, naturalne woski oraz elektroepilacja to tylko niektóre z tych innowacyjnych sposobów na gładką skórę.

Reklama

Nitka i egzotyczny wosk

gładka skóraBawełniana nić to nowatorska metoda na usuwanie włosów z twarzy oraz regulację brwi. Kosmetyczka trzyma jeden jej koniec między zębami, a drugi w ręce. Odpowiednio skręcona nitka umożliwia precyzyjne wyrywanie włosków z napiętej skóry twarzy. Ta egzotyczna metoda jest niezwykle higieniczna oraz bezpieczna – nie uczula, a lekkie zaczerwienienia skóry szybko znikają. Nie nadaje się ona jednak do depilacji większych partii ciała, takich jak pachy czy łydki. W tym przypadku możemy skorzystać z depilacji nowoczesnymi woskami z naturalnych i rzadko spotykanych składników, takich jak żywica sosny, lub tak powszechnych jak cukier i sok z cytryny, które wchodzą w skład tzw. pasty cukrowej. Znana jest ona od wieków, do Europy przywędrowała z Bliskiego Wschodu, gdzie kobiety, zgodnie z tradycją, depilują nią całe swoje ciało, by pozostało gładkie. Depilacja pastą cukrową jest polecana przede wszystkim paniom, które mają delikatną i podatną na uczulenia skórę, dodatkowo jest znacznie delikatniejsza niż depilacja klasyczna, wykonywana w salonach woskiem syntetycznym. W Internecie można znaleźć całą masę tutoriali, które krok po kroku pokazują jak taka pastę przygotować samodzielnie w domu.

Niestety wszystkie te metody są mechaniczne i polegają na wyrwaniu włosa wraz z cebulką, dlatego dyskomfort, jaki możemy odczuwać w czasie zabiegu, jest nieunikniony.

IPL czy elektroepilacja?

Depilacja IPL polega na zastosowaniu specjalnej wiązki pulsującego światła. Poprzez zawarty we włosach barwnik (mela
ninę) światło dociera do korzeni włosów, a wysoka temperatura skutecznie je uszkadza. Dzięki temu po serii zabiegów możemy pozbyć się włosków na stałe. Jednak metoda ta najlepiej sprawdza się tylko w przypadku osób o ciemnych włosach i jasnej karnacji. Co więcej, istnieje wiele przeciwwskazań (takich jak liczne znamiona, choroby skóry, ciąża czy świeża opalenizna) przed jej stosowaniem. Alternatywą może okazać się elektroepilacja, czyli depilacja z wykorzystaniem prądu. Impuls elektryczny powoduje zniszczenie macierzy włosa, uniemożliwiając jego ponowny wzrost. Jest to jedyna potwierdzona metoda permanentnego usuwania owłosienia. Minusem obu tych zabiegów  jest fakt, że trzeba wykonać co najmniej kilka ich serii, by na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia.

Istnieje wiele sposobów na gładką skórę, które różnią się ceną, skutecznością oraz czasem utrzymywania się efektów. Każda kobieta bez problemu znajdzie zatem najlepszą metodę pozbycia się niechcianych włosków, niezależnie od stanu swojej skóry czy zasobności portfela.

Stopka autorska: usuwanie włosów – http://www.philips.pl/c/usuwanie-wlosow/11037/cat/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz