Nowoczesny pokój dziecka

Każdy chciałby wyczarować dla swojego malucha pokój jak z bajki. Przygoda dobierania dodatków zaczyna się od wyboru farb czy tapet. Przyjdzie też czas na firanki, naklejki na ściany, koce, pledy czy poduszki. Ale ważnym elementem dziecięcego pokoju, są również meble.

Reklama

Nowoczesne meble do pokoju dziecka

Wybierając mebelki do pokoiku dla dziecka warto pamiętać o tym, by mogły służyć jak najdłużej. Dlatego właśnie dobrze jest wybrać na przykład funkcjonalne łóżeczko, które w odpowiednim momencie będzie można zamienić na tradycyjny tapczanik. Takie nowoczesne meble wielofunkcyjne to bardzo oszczędne rozwiązanie. Rosną razem z maluchem i mogą służyć przez wiele lat.
W nowoczesnym, dziecięcym pokoiku, ważne są wszelkie detale. Trzeba zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na design. Można postanowić na kolor, i urządzić pokoik w tęczowych barwach, lub na minimalizm w każdym calu i oprzeć się na inspiracjach z wnętrz typowo skandynawskich, w których to króluje biel i naturalne drewno. Podłoga z szerokich, drewnianych desek, naturalna bądź wybielona. Meble w jasnych odcieniach szarości, ecru, lub również białe. Trzeba jednak pamiętać, że pokój dla dziecka powinien być ciepły. Dlatego nie warto przesadzać z kanciastymi meblami, które sprawdzą się raczej w pokoju dziennym lub w sypialni rodziców.

Biel jest delikatna, a wnętrze nią wypełnione sprawia wrażenie ekskluzywnego. Meble nowoczesne skąpane w bieli mają w sobie wiele uroku. Do łóżeczka warto dokupić komodę, i większą szafę, która stanie się garderobą dziecka. Warto też pamiętać o małym stoliczku i krzesełkach, które do pewnego czasu zastąpią maluchowi tradycyjne biurko. Będzie się tam bawił, rysował, lepił z plasteliny. To ważne miejsce – taki kącik dla dziecka, w którym będzie mogło się oddawać kreatywnym zabawom.
Po dobraniu odpowiednich mebli do nowoczesnego pokoju, warto zastanowić się też nad dywanem. Nie koniecznie takim , przykrywającym całą podłogę. Za kilka miesięcy jednak, dziecko zacznie raczkować, a jego ulubionym miejscem do zabawy stanie się właśnie podłoga. Dlatego warto zadbać o to, by mogło bawić się bezpiecznie i wygodnie.
Idealnym wykończeniem pokoiku malucha są pościele, pledy na łóżeczko i zdobione poduchy. I choć to meble odgrywają główną rolę w wystroju takiej sypialni, to jednak detale również są bardzo istotne. Tapeta na ścianie, rysunki , naklejki. A nawet lampa sufitowa czy podłogowa albo taka, która stoi zwykle na biurku. Dziecko musi mieć także miejsce, przeznaczone do przechowywania zabawek. Można przebierać między skrzyniami – drewno , plastik i inne materiały- i kosztami, stojącymi lub wiszącymi. Pełna dowolność. Jest taki wybór produktów, że jeżeli tylko wykażemy się odrobiną zaangażowania i wyobraźnią, urządzimy dla dziecka piękne, nowoczesne wnętrze.

Stopka autorska: http://dutchhouse.pl – Meble nowoczesne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz