Czym jest design?

Nastała w kulturze konsumpcji wielka ochota na produkty praktyczne, przypominające oryginalne dzieła sztuki. Ludzie bogacąc się chcą otaczać się przedmiotami unikalnymi, zgodnymi z ich zainteresowaniami, najgłębszymi przekonaniami, pasjami. Cena? Nie gra w wielu wypadkach roli. Liczy się styl i właśnie design. W artykule nastąpi omówienie praktycznego zastosowania sztuki użytkowej, z podkreśleniem znaczenia designu w życiu przeciętnego człowieka.

Reklama

Sztuka użytkowa w nowej odsłonie

Słowo pochodzi z kategorii sztuk pięknych. Artyści uważają design za duszę, całokształt projektu, nadający mu właśnie specyficzne właściwości. To, czy coś ci się podoba w sklepie lub nie, zależy właśnie nie od nazewnictwa, ale twojego uczucia. Ty bowiem stale odkrywasz co ma dla ciebie to coś, a co należy natychmiast odrzucić. Już na etapie projektowania zostaje określony zamiar, koncepcja. Owa koncepcja tkwi w umyśle artysty, jako ideał. Jeżeli artysta, rzemieślnik posiada umiejętności i materiały umożliwiające przeniesienie wizji do rzeczywistości wtedy mamy do czynienia z rozwojem kultury, pojawieniem się zupełnie nowej jakości.

Era designu nastała także dla ciebie

W XXI wieku słowo design ma wiele znaczeń. Z jednej strony robi się designerskie wnętrza, rysunki, meble, a z drugiej określa się tym słowem ogólne podejście do życia. Nawet człowieka określa się mianem „lepszego modelu”, co bywa różnie odbierane. Meble designerskie dla przykładu nie są seryjnymi produkcjami, ale jednorazowymi gadżetami dopasowanymi wprost do wymagań finalnego klienta. Masowa produkcja ma proste skojarzenie z tandetą, niską jakością, biedą. Designerski charakter to natomiast oryginalność, sztuka, czyste spojrzenie na piękno. Różnicę widać błyskawicznie. Design rozminął się ze sztukami pięknymi stricte, trafiając do kategorii użytkowej. Im ładniejsza forma spełniająca cechy użytkowe, tym większy design, można krótko powiedzieć.

Tajemnice sztuki odkryte przed tobą w jakościowej ofercie

Z designem idą w parze sztuki stosowane i nacechowane nutą tajemnicy rzemiosło artystyczne. Współcześnie każdy człowiek docenia mistrza swojej branży, zdolnego kreować cudowne projekty, właściwie od ręki. Tacy fachowcy nie narzekają na brak pracy, bo społeczeństwo zorientowane na piękne rzeczy w swoim wnętrzu dba o współpracę z najlepszymi. Coś niepowtarzalnego w pomieszczeniu to wyjście w stronę większego szczęścia osobistego. Następuje odejście od seryjnych produktów na rzecz mebli designerskich i produktów użytkowych wyjątkowej klasy.

Zrozumienie tematu prowadzi do uzyskania oryginalności

Czy teraz już rozumiesz fakt, dlaczego ręczne wykonanie kosztuje krocie w porównaniu do masowego standardu? Po lekturze artykułu zajmij się przeglądaniem ofert najlepszych rzemieślników, bo to się po prostu opłaca. Miej serce do sztuki. Sztuka dotyka już każdego, w mniejszym lub większym stopniu. Trzeba wyjść tylko jej na spotkanie.

Stopka autorska: http://dutchhouse.pl/ – Meble designerskie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz