Jak urządzić świetną sypialnię?

Sypialnia to pomieszczenie w naszym domu w którym (chyba każdy to przyzna) spędzamy najwięcej czasu. To tu śpimy i najczęściej odpoczywamy (oglądając np. TV czy też czytając książki). Warto dlatego sprawić by była ona dla nas możliwie jak najbardziej wygodna i szczegółowo zaprojektowana aby odpoczynek w niej był jak najbardziej wykorzystany i sprawiał nam przyjemność.

Reklama

sypialniaPodstawą  wygody w naszej sypialni jest łóżko a dokładnie rzecz biorąc materac. W dzisiejszych czasach znaleźć można wiele różnych materacy, zaczynając od miękkich aż po: bardzo twarde, kieszeniowe, piankowe, lateksowe, sprężynowe itp.

Kolejną kwestią w dobrze zaprojektowanej sypialni są kolory. Każdy chyba przyzna, że właściwie dobrane kolory oddziałują na nasza psychikę a także samopoczucie przez co pozwolą nam jeszcze lepiej się zrelaksować i wypocząć. Zupełnie inne zastosowanie mogą mieć zimne kolory (jak np. niebieski) a inne fiolety lub czerwienie. W przypadku sypialni nie da się jasno określić, których kolorów najlepiej użyć. Mogą być to zarówno odcienie niebieskie, czerwone czy też beżowe lub inne jasne wariancje – wszystko to zależy od stylu naszej sypialni a także (co najważniejsze) od jej rozmiaru. Rzeczą bardzo istotną jest aby nie stosować zbyt ciemnych barw w przypadku małych sypialni by nie „przygnębić” jeszcze mocniej całej stylizacji.

Kolejny ważny element nad którym warto się zastanowić to meble – tutaj oczywiście do wyboru do koloru. Jednak wszystko zależy tu od zasobności naszego portfela. Warto jednak zastanowić się nad podstawową kwestią: czy wybieramy tradycyjne meble z sieciowych sklepów czy też wolimy zainwestować nie wiele większe pieniądze i wybrać jakąś firmę lub stolarza, który wykona dla nas dobrze dopasowane meble wg. zamówienia i szczegółowego projektu? Opcja pierwsza jest dużo łatwiejsza i tańsza, jednak meble z tradycyjnych sklepów nie zagospodarują naszej przestrzeni w pełni i w sposób idealny. Drugi wspomniany wariant – profesjonalna firma, to tak jak wspomniałem większe koszty jednak otrzymujemy dzięki temu dużo trwalsze meble a co najważniejsze takie, które doskonale komponują się z całą sypialnią. I nie ważne czy będą to nas projektowane szafy na wymiar czy też np. szafeczki nocne, jedno jest pewne, ich trwałość i jakość znacznie przewyższy tą ze sklepu. Oczywiście dodatkową satysfakcje sprawić może nam jako klientom fakt, że możemy brać czynny udział przy projektowaniu takich mebli i wybrać po kolei co nam się w projekcie podoba a co nie.

Ostatnią kwestią gdy już mamy w sypialni pomalowane ściany, wybrane łóżko oraz wygodny materac a także zaprojektowane meble pełne ubrań to wybór dodatków. I tu na prawdę sprawdzają się duże sklepy. Warto się wybrać do nich po zakup takich rzeczy jak: poduszki, świece, lampki, obrazy i inne mniejsze dodatki, które doprawią całości cudownego wyglądu.

Stopka autorska: komodo-meble.pl – szafy na wymiar

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz