Fototapety 3d – optyczne powiększenie pokoju

Gdy aranżujemy nasze pomieszczenia mieszkalne czy też biurowe często zastanawiamy się nad tym jak w łatwy i wygodny sposób optycznie zwiększyć ich metraż. Sposobów jest wiele np. odpowiednie umiejscowienie luster, które są w stanie dać efekt powiększenia powierzchni. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie posłużyć się tą sprytną metodą. Dlatego też warto przyjrzeć się z bliska produktom, które winny nam pomóc w naszych zabiegach, związanych z optycznym powiększeniem pomieszczeń. Tymi produktami są fototapety przestrzenne 3D! Te stosunkowo nowe rozwiązania nie są tylko zwykłym elementem dekoracyjnym naszych ścian. Dają nam możliwość stworzenia efektu złudzenia optycznego, które powoduje, że dane pomieszczeni wydaje się większe i przede wszystkim bardziej komfortowe.

Reklama

Fototapety przez lata kojarzone były z produktami z początków lat 90-tych – motywami plaży. palm i produktem niskiej jakości. Obecnie dostępne fototapety to produkty na wymiar produkowane na bardzo wytrzymałych podkładach latekstowych i winylowych, których można używać nawet w bardziej wymagających pomieszczeniach, tj. jak łazienka czy kuchnia.

Fototapety 3D można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich są fototapety, które mają wyraźnie nakreślone linie perspektywy, czyli rożnego rodzaju alejki, uliczki, drogi itp. Ten rodzaj fototapety sprawia, że nasz wzrok ucieka co raz dalej w głąb obrazu – daje to efekt przestrzeni.

Kolejnym rodzajem fototapet przestrzennych, z którymi przyjdzie nam się zetknąć to te, które przedstawiają przestrzeń otwartą – nie zawierające wyraźnych elementów na pierwszym planie. Jeśli zastosujemy tego typu fototapetę uzyskamy wrażenie otwartego pomieszczenia. Ten rodzaj fototapet bardzo dobrze będzie wyglądał w naszych salonach – uzyskamy dzięki niemu zaskakujący i oczekiwany efekt.

Uzyskanie odpowiedniego klimatu będzie w danym pomieszczeniu w dużej mierze zależało od tego, jakim rodzajem – typem fototapety się posłużymy. Motywy wykorzystane na fototapecie mogą być bardzo różne, wszystko zależy od naszych upodobań i preferencji. Ważne jednak jest to aby reszta elementów naszego wnętrza dobrze współgrała z wybrana przez nas fototapetą 3D.

Mogliśmy zobaczyć jak przy stosunkowo małym nakładzie pracy jesteśmy w stanie optycznie powiększać nasze powierzchnie mieszkalne czy też biurowe. Modna fototapeta 3D pozwala stworzy nam doskonały klimat np. w małym pokoju, i dać poczucie dużej przestrzeni. Dzięki takiej aranżacji mamy możliwość zmienić nasze pomieszczenie nie do poznania minimalizują przy tym wydatki, dzięki takiej fototapecie, którą możemy zakupić w atrakcyjnej cenie.

Stopka autorska: http://sklep.foteks.pl/fototapety-81–D-Przestrzenne.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 6)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz