Jak wybrać fototapetę?

Fototapety w swojej lepszej formie wracają na salony. Chętnie są wykorzystywane, w każdym rodzaju pomieszczeń. Na rynku dostępne są piękne wzory niczym nie przypominające tych kiczowatych z lat 90. XX wieku. Te tapety zostały stworzone nie po to żeby zakryć krzywe ściany, ale po to, żeby nadać wnętrzu indywidualny i niepowtarzalny charakter. Fototapetą mogą zostać wyłożone wszystkie ściany w pomieszczeniu, ale częściej i chętniej wykorzystywane są jako dodatek do całości, pokrywając jedną ścianę lub tylko jakiś fragment. Od nas tylko zależy jakie znajdziemy zastosowanie tego rodzaju tapety. Jednak przed samym wyborem warto zapoznać się z rodzajami i zastosowaniem fototapet.

Jaki materiał wybrać na ścianę?

  • fototapeta papierowa – jest bardzo cienka, przez co jest bardzo mało wytrzymała i mało odporna na ścieranie. Dlatego też, należy szczególnie uważać przy wyborze miejsca, na które naniesiemy fototapetę. Sprawdzi się ona tylko w miejscach mało narażonych na zabrudzenia i na uszkodzenia,

  • fototapeta winylowa – świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których występuje wilgoć. Jest odporna na ścieranie, dlatego też wszelkie zabrudzenia można zmyć z niej gąbką. Dodatkowo mycie tej tapety jest bardzo łatwe, ze względu na jej gładką powierzchnię. Dobrze pokrywa wszystkie nierówności i jest stosunkowo łatwa w położeniu. A nadruki na tym rodzaju tapety są w doskonałej jakości,

  • fototapeta lateksowa – najbardziej popularny rodzaj fototapety, jest w miarę trwała i odporna na ścieranie, spokojnie można ją przemyć wilgotną ściereczką. Pokrywa delikatne nierówności. Popularność ten rodzaj tapet zyskał dzięki wyjątkowo realistycznym zdjęciom i żywym kolorom.

Z zastosowaniem fototapety można zmienić wizerunek, każdego wnętrza. Ten rodzaj pokrycia ścian na szczęście nie jest już kojarzony z kiczem i tandetą, a z wyjątkowo nowoczesną aranżacją wnętrza. Oczywiście przy wyborze tapety i przy wyborze ścian, na których powinna się znaleźć należy zachować umiar, aby nie przekroczyć cienkiej granicy pomiędzy klasą a kiczem. Przy fototapetach świetnie sprawdza się powiedzenie, co za dużo to niezdrowo.

Jeśli szukasz fototapety, sprawdź w Deeco.

Niezwykle istotna jest sama kwestia naklejenia takiej fototapety. Zwykle wielkoformatowe materiały sprawiają problemy osobom, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Warto więc zastanowić się nad zleceniem tej pracy fachowcom. W dużych miastach koszty położenia fototapety wynoszą od 300 do 500 zł. Fachowiec przygotuje ścianę, jeśli trzeba to również ją zagruntuje, położy fototapetę, zwracając uwagę na pęcherzyki powietrza, które mogą się zbierać pod materiałem, a nie powinny.

Stopka autorska: Jeśli szukasz fototapety, sprawdź w Deec – http://deeco.eu/category/fototapety

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz