Zaczaruj swoją sypialnię

Podstawą nowoczesnej sypialni jest użycie ciepłych, łagodnych kolorów z dodatkami – tak aby przyjęta forma nie była zbyt ciężka. Sypialnia ma być ciepła i sprzyjać relaksowi po ciężkim dniu pracy. Aby w naszej sypialni zagościła harmonia, winniśmy zastosować odpowiednie oświetlenie oraz dodatki dekoracyjne. W nowoczesnych sypialniach możemy się spotkać ze zdecydowanymi kolorami nadającymi wnętrzu ekspresyjny charakter. Kontrasty kolorystyczne są bardzo często wykorzystywane w tego typu aranżacjach.

Reklama

Kolor ścian powinien wprowadzić spokojny nastrój – umilający sen. Sypialnia to wszak miejsce, gdzie powinniśmy się zrelaksować i uspokoić po dniu pracy. Świetnym pomysłem jest użycie w sypialni fototapety, która nada wnętrzu pożądany charakter. Tutaj możliwości doboru jest bardzo wiele, co sprawia że dosłownie każdy foto-pomysł możemy w ten sposób zrealizować.

Nowoczesne meble w naszej sypialnie to przede wszystkim prostota formy – bardzo minimalistyczne oraz pełna funkcjonalność. Taki rodzaj mebli pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której to jesteśmy przytłoczeni nawałem elementów, które znajdują się w naszej sypialni. Jeśli do tego wszystkiego dobierzemy odpowiednie dodatki typu np. pościel, poduszki oraz ciekawą fototapetę to jesteśmy w stanie uzyskać bardzo interesujący i niepowtarzalny efekt.

Gdy jesteśmy zdecydowani na to, by nasza sypialnia była „eko” warto zastanowić się nad kilkoma zabiegami aranżacyjnymi, które ułatwią nam uzyskanie pożądanego efektu. Ten typ sypialni powinien kojarzyć się z przyrodą, przywodzić bliskość natury. Dla tego też kolory, którymi będziemy się posługiwać to przede wszystkim szarości, biele, błękity czy też delikatne beże . Sztampowym zabiegiem „eko” jest zastosowanie na ścianach naszej sypialni struktury betonowej lub płytek imitujących np. kamień. Meble, jakie stosuje się w tego typu pomieszczeniach to przede wszystkim meble zbudowane z naturalnych materiałów np. drewno. Powinny być one proste bez nie potrzebnych ozdobnych elementów. Istotną rolę odgrywa tu również naturalne światło.

Jeśli chodzi o aranżację podłogi to przede wszystkim surowe deski – olejowane (ewentualnie tańsza alternatywa – panele imitujące drewno) oraz dywany i wykładziny z wełny, która nie jest barwiona. Gdy dodamy do tego wielkie lustra bez ram, które optycznie powiększa nam przestrzeń oraz pledy, narzuty i poduszki plus odpowiedni biokominek – uzyskamy bardzo klimatycznie i przytulne miejsce, w którym na pewno będziemy wspaniale wypoczywać po wyczerpującym dniu.

Stopka autorska: http://sklep.foteks.pl/fototapety-26-Do-sypialni.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz