Jakie lampy stworzą przytulną atmosferę w sypialni?

W sypialni spędzamy dużo czasu w ciągu dnia – śpimy, ale nie tylko, również oglądamy telewizję, czytamy książki i dobrze się bawimy. Właśnie dlatego to w sypialni tak ważne jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Jakie lampy warto wybrać, żeby stworzyć intymną i przytulną atmosferę w tym pokoju?

Reklama

Prawidłowo dopasowanym oświetleniem możemy nadać wnętrzom jeszcze więcej piękna. Właśnie dlatego często o oświetleniu mówi się jako o bardzo ważnym elemencie aranżacji, o którym pod żadnym pozorem nie powinno się zapominać. Należycie dobrane lampy powinny przy tym zarówno być funkcjonalne i dawać niezbędne światło do różnych typów aktywności, jak i powinny być elementem ozdobnym, aby przestrzeń wyglądała jeszcze szykowniej.

Postaw na różne lampy

Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, warto wybrać kilka różnych rodzajów lamp. Im będzie ich więcej, tym łatwiej będzie dopasować typ oświetlenia do okazji. Kluczowa powinna być górna lampa, ale to nie na niej na ogół opiera się w sypialni oświetlenie przestrzeni. Górna lampa musi dawać oświetlenie całościowe, aby cały pokój był należycie jasny, jednak w ten sposób jednak nie stworzy się przytulnej atmosfery. Właśnie dlatego warto sypialnię wzbogacić także o inne elementy oświetleniowe, na przykład o lampki nocne, lampki stołowe czy stojące. Warto wybrać je w tym samym stylu, żeby razem pasowały one nie tylko do wnętrza, ale także do siebie nawzajem, tworząc ładny komplet.

Pomysły na oczka i listwy oświetleniowe

Przy prowadzeniu prac wykończeniowych można też pomyśleć o zastosowaniu oczek świetlnych, które umieszczane są zwykle w podwieszanym suficie czy w konstrukcjach kartonowo-gipsowych. Interesującym pomysłem będzie ponadto coś wprost przeciwnego, czyli podświetlenie idące od podłogi – zamontowanie listew czy oczek oświetleniowych w podłodze sprawi, że wnętrze będzie wyróżniało się tajemniczym i intymnym wyglądem.

Lampki dekoracyjne zawsze są w modzie

Oprócz tradycyjnych modeli lamp można też wykorzystać coś nowego – oświetlenie dekoracyjne, które wprawdzie nie pozwoli na poczytanie przy nim książki, ale będzie wyglądało spektakularnie. Kulki wykonane z miękkiej bawełny z lampkami w środku, podświetlone lampki z kloszami papierowymi czy stołowe lampy szklane z malowanymi kloszami w ciemniejszych kolorach wprowadzą przytulną atmosferę do wnętrza. Można ją uzyskać nawet z użyciem zwykłych lampek choinkowych ułożonych na półce czy zwisających z karnisza!

Sypialnia to miejsce, w którym można poszaleć z oświetleniem i stworzyć taką kompozycję, która niezależnie od pory będzie mogła przyciągać pięknem. W sprzedaży znajduje się wiele różnych typów lampek, dlatego jest w czym przebierać!

Stopka autorska: ekskluzywne lampy do sypialni  passioni.pl/pl/11-lampy-do-sypialni

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz