Lampy LED? Tylko dobrej jakości!

Lamp led wbrew pozorom są bardzo złożonymi produktami o dość skomplikowanej konstrukcji. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały najwyższej jakości po to, by zapewnić nam bezpieczeństwo użytkowania oraz by zakupiony towar spełniał nasze najwyższe oczekiwania. Na rynku jednak pojawiło się wiele lamp led, które nie spełniają podstawowych wymogów, nie tylko jakościowych, ale i bezpieczeństwa. Wiele bowiem z bezimiennych towarów produkowanych nie wiadomo gdzie, nie posiada certyfikatów odpowiedzialnych za dopuszczenie do sprzedaży. Materiały wykorzystywane do budowy tychże lamp są bardzo niskiej jakości, co nie pozostaje bez znaczenia jeśli chodzi o awaryjność.

Reklama

Najczęstszym problemem, jeśli chodzi o niemarkowe lampy led jest ich wadliwa konstrukcja układu zasilającego (pod względem bezpieczeństwa oraz użytkowania). Gdy wadliwa lampa zostanie podłączona do tego samego obwodu elektrycznego, co inne urządzania, może dojść do zakłócenia pracy lub zwarcia układu. Należy pamiętać, że podstawą dobrej lamy led jest wysokiej jakości zasilacz, którego zadaniem jest dostarczanie niskonapięciowego prądu stałego o stabilizowanej wartości. Niektórzy producenci by obniżyć cenę produktu stosują zasilacze niskiej jakości, w których znajdują się bardzo słabe stabilizatory napięcia lub nawet rezystory. Takie działanie doprowadza do dużych wahań napięcia, co skutkuje tym, że urządzanie bardzo szybko się przepala.

Kolejnym problemem związanym z niemarkowymi produktami jest ich moc świetlna (luminacja). Większa moc świecenia lampy led nie zawsze wpływa bowiem na nas pozytywnie. Olśnienie czy też oślepienie to efekt zbyt wysokiej mocy świetlnej, która może prowadzić w skutkach do uszkodzenia wzroku. Wysoka luminacja powoduje również rozdrażnienie, brak koncentracji czy też ból głowy. Widać tu jak na dłoni, że większa moc nie zawsze jest atutem naszego oświetlenia.

– Decydując się na kupno „żarówki” LED warto wybierać spośród produktów znanych i dobrych producentów. Obecnie na naszym rynku jest niestety sporo lamp LED, które można uznać za niepełnowartościowe, gdyż cechuje je znacznie niższa jakość, a informacje umieszczone na opakowaniu są bardzo ubogie – mówi Mateusz Żudrak, prezes firmy Lumenmax Polska. – Jednocześnie przed zakupem oświetlenia LED należy przyjrzeć się uważnie kilku istotnym parametrom, o których powinien poinformować nas producent. – dodaje Pan Mateusz.

Lampy led o zaniżonej jakości są oczywiście o wiele tańsze niż markowe odpowiedniki, jednak trzeba sobie uświadomić, że niska jakość za niską cenę daje nam brak pewności działania oraz niezawodności danego produktu – „niskobudżetowego”. Zatem zanim zdecydujemy się na taki zakup warto się zastanowić czy nie lepiej byłoby zainwestować w pewną markową lampę led.

Stopka autorska: http://www.lumenmax.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz