Dezynfekcja sprzętu medycznego – w jaki sprzęt powinien być wyposażony każdy szpital?

Wszyscy zgodzimy się, co do tego, że zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości naszego życia. Jeśli jednak dopadnie nas lub naszych bliskich jakaś bolączka, warto byłoby trafić do miejsca odpowiednio wyposażonego medycznie. Dziś z pewnością możemy się przekonać, że takie miejsca istnieją i że dobrze działająca polska służba zdrowia to nie sen, a powszechna praktyka. Zainteresowani? Nie pozostaje nic innego, jak tylko zapoznać się z pozostałą częścią tekstu.

Reklama

Oczywiście lśniące, czyste sale pacjentów i sterylne bloki operacyjne to jedno, ale równie ważna jest dezynfekcja sprzętu medycznego w taki sposób, by każdy mógł czuć się bezpiecznie i spokojnie, że po zabiegu nie dojdzie do niepotrzebnych, niechcianych powikłań i zakażeń, do których może przyczynić się zanieczyszczony sprzęt.

Za sprawą dezynfekcji zabijamy drobnoustroje, które mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Mimo, że są niewidoczne ludzkim okiem, stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia, a czasem nawet życia. Dezynfekujemy różne przedmioty, by nie stały się dla nas źródłami nielubianych infekcji. Być może, dla wielu będzie to zaskakujące, ale sami również możemy (a nawet powinniśmy), dokonywać tzw. samodezynfekcji. Chodzi tu przede wszystkim o dokładne mycie rąk, na których przenosimy bardzo dużą ilość bakterii i wirusów.

Dezynfekując ręce w szpitalu i w innych miejscach publicznych, chronimy nie tylko siebie, ale także innych, przed różnymi infekcjami. Teraz już wiadomo, dlaczego lekarze – szczególnie przed operacją – tak dokładnie myją ręce. Choć liczy się jakość, a nie ilość, trzeba pamiętać, by dezynfekcję przeprowadzać z odpowiednią regularnością.
Wyroby medyczne, np. rury anestezjologiczne, powinno się dezynfekować metodą termiczną – przy użyciu ciepła i odpowiedniej temperatury. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie pary. Dezynfekcji nie powinno poddawać się przedmiotów jednorazowego użytku, np. lekarskich rękawiczek, czy masek.

Warto zauważyć, że nawet najlepszemu lekarzowi byłoby trudno ratować życie czy też udzielać pomocy medycznej pacjentom bez wysokiej jakości sprzętu – sprzętu, w który każdy, chcący leczyć na poziomie szpital, powinien być wyposażony. Sprzęt szpitalny, jeśli będzie prawidłowo eksploatowany – na pewno będzie służył szpitalowi wiele lat, a co za tym idzie – nadal będzie pomagał w ratowaniu ludzkiego życia.

Na pierwszy rzut oka, sprzęt medyczny można podzielić na ten powszechny, czyli ten, który jest nam najbardziej znany z którym spotykamy się relatywnie często, czuli m.in. igły, strzykawki, rękawiczki, maski fartuchy ochronne, łóżka inkubatory respiratory itp. oraz na ten stricte specjalistyczny, zaawansowany technologicznie. To właśnie tej drugiej kategorii warto teraz poświęcić nieco miejsca i czasu. Zaliczamy do niej choćby: centrale butlowe rozprężania gazów, węże do gazów medycznych, stacje sprężonego powietrza, dozowniki powietrza/tlenu, myjnie-dezynfekatory i wiele innych. Tego typu sprzęt, oczywiście najwyższej jakości, oferuje nam firma Inmed.

Jesteś dyrektorem/menadżerem szpitala lub innej specjalistycznej placówki medycznej? Jesteś zainteresowany ciekawą handlową ofertą, która łączy w sobie wysoką jakość i niską cenę? Chcesz swoim pacjentom, których przecież zawsze stawiasz na pierwszym miejscu, zapewnić najwyższą jakość leczenia? Jeśli na większość z tych pytań odpowiedziałeś TAK – nie zwlekaj i jak najszybciej zapoznaj się z ofertą usług i produktów dostępną na stronie internetowej firmy inmed.pl.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz