Niezbędne tworzywa sztuczne w ogrodzie

Plastik w ogrodzie ma wiele zastosowań z racji swoich właściwości. Jego zalety doceniają zarówno dorośli, jak i dzieci i trudno dziś wyobrazić sobie ogród pozbawiony dodatków z tworzyw sztucznych. Co sprawiło, że plastik jest tak popularny?

Reklama

meble ogrodoweTworzywa sztuczne mają właściwości, których pozbawione są inne materiały spotykane w ogrodach – kamień, szkło czy drewno. W przeciwieństwie do nich jest lekki i można go formować w najróżniejsze kształty. Dzięki tym dwu podstawowym zaletom znalazł uznanie w oczach projektantów i wytwórców mebli ogrodowych. Najróżniejsze plastikowe krzesła i stoły mają to do siebie, że łatwo je przenosić z miejsca na miejsce, na przykład z oświetlonego słońcem fragmentu terenu do zacienionego. Meble z tworzyw sztucznych nie stanowią też problemu z ich magazynowaniem – dzięki temu, że krzesła można wkładać jedno w drugie, oszczędzamy na przestrzeni do ich przechowywania.

Plastik jest też przyjaznym materiałem do utrzymania go w czystości – łagodny detergent i wilgotna ściereczka oznaczają niewiele starań w porównaniu do drewna, które, wystawione na działanie warunków atmosferycznych, musi być okresowo impregnowane i zabezpieczane specjalnymi preparatami przed pomalowaniem. I w tym wypadku – dbałości o powierzchnię – tworzywa sztuczne pokazują swoją wyższość – ich kolor nie zmienia się w przeciągu kolejnych ogrodowych sezonów, a warunki atmosferyczne naszej strefy klimatycznej są tworzywom niestraszne – odporne na mróz, tracą swoje właściwości jedynie w obliczu wysokich temperatur (ponad 70ᵒ C).

Bez plastikowych dodatków trudno wyobrazić sobie prace ogrodowe – przykładem niech będzie tutaj folia ochronna, której zalety trudno przecenić podczas całorocznych starań o utrzymanie terenu zielonego w dobrej formie. Dzięki plastikowym beczkom możemy magazynować deszczówkę, plastik też jest materiałem używanym do wyrobu węży ogrodowych, osłon, narzędzi i powszechnie spotykanych donic i osłon na doniczki.

Zalety tworzyw sztucznych sprawiają, że jest to materiał idealny do wyrobu mebli ogrodowych dla dzieci. Przykładem niech będzie taki oto fotelik.  Dzięki temu, że jest niewielkich rozmiarów, dzieci nie będą miały problemu z jego przenoszeniem z miejsca na miejsce. Kolejnym plusem plastikowych mebli jest ciesząca oko najmłodszych kolorystyka. Także zabawki, elementy huśtawek i narzędzia do dziecięcych prac ogrodowych (czy inaczej – prac piaskownicowych) wykonane są z tworzyw sztucznych. Zaletą wszystkich wymienionych elementów wykonanych z plastiku jest też cena, niezwykle korzystna w porównaniu do tych samych przedmiotów wykonanych ze szkła lub drewna.

Stopka autorska: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/zabawki-ogrodowe-i-meble-dla-dzieci/meble-dzieciece/fotelik-dzieciecy-dodo-zolty.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz