Pokój dziecięcy: zadbaj o zasłony i inne dodatki

Urządzenie pokoju dla dzieci to spore wyzwanie. Pomieszczenie musi być funkcjonalne i  ładnie wyglądać, a co najważniejsze dziecko musi mieć frajdę i dobrze się w nim czuć. Na rynku jest ogromny wybór mebli i dodatków. Pamiętajmy, aby dobrze przemyśleć zakupy, by całość idealnie się prezentowała.   

Wybierz dobrej jakości meble

Urządzenie pokoju dziecięcego zaczynamy od ustawienia mebli, które muszą być oryginalne, ale jednocześnie powinny być pakowne, bo sam wygląd to nie wszytko. Zanim wybierzemy gotowy zestaw mebelków rozeznajmy się z tym co jest w danym momencie modne, jakie wzory są najczęściej wybierane. W ten sposób będziemy wiedzieli, na co zwracać uwagę przed kupnem.

Produkowane obecnie artykuły są bardzo różnorodne i można je dobrać według płci. Inne rozwiązania przykują uwagę chłopców, inne bardziej przypadną do gustu dziewczynkom. Dobrym pomysłem jest porozmawianie z dzieckiem, by dowiedzieć się jak, według niego, powinien wyglądać pokój. To znacznie ułatwi podjęcie decyzji i wybranie modelów, które spodobają  maluchowi – a to jest istota całego przedsięwzięcia.

Oprócz funkcjonalności i wyglądu trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania. Lepiej stawiać na meble dobrych producentów, które są zrobione z solidnych materiałów odpornych na zniszczenia. Tylko w ten sposób posłużą na długo, a najmłodsi będą z nich bez obaw korzystać. Trzeba pamiętać, że dzieci to bardzo wymagająca grupa klientów.  Są bardzo żywe i znacznie szybciej eksploatują rzeczy.

Zadbaj o dodatki

Żeby całość była spójna stylowo i dobrze się prezentowała, trzeba zwrócić uwagę również na dodatki. Zasłony, oświetlenie, drobne figurki muszą się razem komponować. Pokój dziecięcy powinien być urządzony na kolorowo, by inspirować dziecięcą wyobraźnię i pobudzać do myślenia. Zasłony o jasnych odcieniach, ale niekoniecznie białe, będą się doskonale prezentować. Również ważny jest dobór lampy. Asortyment produktów oświetleniowych dla dzieci jest bardzo duży. Klosze mogą przypominać kształtem zwierzęta, rośliny, figury geometryczne. Dodatkowo, żeby jeszcze bardziej zindywidualizować przestrzeń można przymocować tablicę korkową, do której dziecko będzie przyklejało swoje obrazki, rodzinne zdjęcia itp.

Dobrze jest pomyśleć o tym, by znaleźć miejsce do przechowywania zabawek, które z reguły ciężko gdzieś pomieścić. Obszerny hamak czy skrzynie do których można zapakować różne przedmioty pozwolą utrzymać pomieszczenie w czystości i wyrobić u pociechy odpowiednie nawyki, bo nawet najbardziej oryginalne meble nie będą dobrze wyglądać, kiedy w pokoju będzie nieład.

Ciekawym pomysłem jest również kolorowy dywan, np. przedstawiający ulice, na którym dziecko może bawić się samochodzikami. To ważne, bo rozwija twórcze myślenie i pobudza kreatywność. Zabawy powinny przede wszystkim inspirować, dlatego tak ważne jest, by stworzyć dziecku różnorodną i ciekawą przestrzeń, w której będzie się mogło rozwijać. To jedyny taki moment w życiu. Wraz z pierwszymi szkolnymi obowiązkami, skończy się czas beztroski.

Źródło: w artykule wykorzystano materiały dostarczone przez firmę Tendina produkującą zasłony

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz