Aranżacja wnętrza a dobór firan i zasłon

Zwracamy bardzo dużą uwagę na wystrój naszych mieszkań czy domów. Dla każdego z nas liczy się coś innego, jedni preferują mieszkania w stylu minimalistycznym inni kochają dodatki, które sprawiają, że mieszkanie staje się żywsze, przytulne i wesołe. Wszystko zależy od preferencji danej osoby. Należy jednak pamiętać, że kompozycja ma tworzyć spójną całość.

Reklama

Jednym z ostatnich elementów, z jakiego wyborem musimy się zmierzyć jest dobór firan i zasłon. Tworzą one nieodłączny element pomieszczenia, więc muszą być idealnie skomponowane.
Duże, nowoczesne pomieszczenia mogą sobie pozwolić na ciężkie zasłony natomiast małe wnętrza lepiej komponują się z lekkimi, przewiewnymi firankami i zasłonami, które powiększą optycznie pomieszczenie i nasłonecznią je.

Na rynku istnieje nieograniczona ilość modeli firan oraz zasłon. Do dyspozycji klientów są także rolety, które stanowią bardzo funkcjonalny element pomieszczenia, jednak wciąż nie są tak popularne jak ich starsze odpowiedniki.

Podczas wyboru modelu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość oraz zastosowanie firan i zasłon. Ciągle zmieniająca się moda daje nam wiele możliwości i rozwiązań, które możemy wykorzystać w swoich pomieszczeniach.

Aranżację firan i zasłon możemy stworzyć sami bądź zlecić je odpowiednim firmom. Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie całych aranżacji okiennych – należy jednak pamiętać, by były one dopasowane pod względem rozmiaru do naszego okna i karnisza.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze firan to materiał. Bardzo popularny jest żakard. Bezproblemowy, nie wymaga prasowania – doskonałe, funkcjonalne rozwiązanie.

Interesującym typem materiału, który zyskał sobie dużą popularność jest  satyna. Jej połysk nadaje całej kompozycji klasę i rozświetla ją. Materiał sam w sobie jednak nie spełnia podstawowych wymagań dotyczących funkcjonalności i łatwości stosowania. Bardzo szybko mnie się, przez co staje się problematyczny.

Osoby, które stawiają na lekkie i delikatne kompozycje na pewno na swojej liście zakupów umieszczą firany z organtyny. Materiał ten jest bardzo lekki i błyszczący, nasłoneczni pomieszczenie oraz nada mu fantastyczny wygląd.

Wielkość pomieszczenia to kolejny aspekt, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Mała przestrzeń doskonale będzie się prezentować z jasnymi i przewiewnymi firanami i zasłonami, natomiast w wielkich pomieszczeniach idealnie komponować się będą ciężkie zasłony z mało przepuszczającego światło materiału.

Stopka autorska: Ciekawe aranżacje okienne znajdziesz na stronie: http://www.pilecki.oknoart.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz