Jak dbać o bezpieczeństwo?

Kamery są wszędzie. Warto wiedzieć, z jakiego powodu systemy telewizji przemysłowej cieszą się takim powodzeniem. Systemy monitoringu do niedawna tworzone były głównie do użytku służb porządkowych oraz dbających o nasze bezpieczeństwo (policji, straży miejskiej).

W mniejszym stopniu wykorzystywano je na lotniskach, w budynkach instytucjonalnych, szkołach, urzędach oraz w różnego rodzaju firmach. Dzisiaj kamery monitoringu dostępne są dla każdego i to w przeróżnych wersjach – dedykowanych pod użytek na zewnątrz, wewnątrz, w nocy lub w zupełnie innych warunkach.

Nagrania dla ubezpieczycieli

Instalacja kamer na prywatnych posesjach nie jest dzisiaj niczym niezwykłym. Wręcz przeciwnie, to bardzo często praktykowany sposób na zwiększenie swojego poczucia bezpieczeństwa na własnym podwórku i we własnym domu. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że taki monitoring przydaje się również osobom trzecim – nagrania z niego rejestrujące wypadek czy kolizję samochodową często są idealnym dowodem dla policji czy ubezpieczycieli.

Kamera typu DBS

Nic dziwnego, że z takich systemów korzysta coraz więcej osób, a kamery do monitoringu zdobią coraz więcej prywatnych budynków. Wciąż jednak największym rynkiem zbytu dla takich urządzeń pozostają firmy, budynki firmowe, hale produkcyjne, hangary czy magazyny. Ogromnym importerem i nabywcą kamer monitorujących są też banki, placówki pocztowe, sklepy, supermarkety, urzędy i instytucje.

Szkoła także monitorowana

Równie często systemy monitoringu instalowane są w szkołach publicznych, na uczelniach wyższych, w przedszkolach i w innych placówkach oświatowych, w których przebywa mnóstwo osób i gdzie monitoring dba o polepszenie poziomu bezpieczeństwa. Zalety takich systemów doceniają sami rodzice, którzy mają pewność, że ich dziecko jest podwójnie chronione.

Z drugiej strony kamery monitoringu, które śledzą każdy krok pracownika, nauczyciela, klienta w sklepie czy w banku, nadal budzą wiele kontrowersji. Do głosu dochodzą środowiska i organizacje sprzeciwiające się takiemu tak drastycznemu odzieraniu człowieka z anonimowości. W grę wchodzą również aspekty prawne oraz dylemat, czy za cenę wyższego bezpieczeństwa można się godzin na bycie śledzonym, obserwowanym i monitorowanym.

Tekst inspirowany materiałami ze sklepu E-Securuty.com.pl i opisami różnych rozwiazań służących do prowadzenia monitoringu i zabezpieczania budynków.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz