Zegary ścienne w aranżacji wnętrz

Zegar ścienny

Przeglądając czasopisma wnętrzarskie lub katalogi z nowymi kolekcjami zegarów ściennych wiodących europejskich marek, trudno oprzeć się wrażeniu, że funkcja zegarów ściennych zmieniła się zasadniczo na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Można zadać sobie pytanie o rolę jaką pełnią współczesne zegary ścienne. Odpowiedź jednak wydaje się oczywista: wraz z dynamicznym rozwojem branży wnętrzarskiej i trendami, które w niej panują, współczesne zegary ścienne stały się istotnym elementem dekoracji naszych wnętrz. Efektowny, odpowiednio dopasowany do wnętrza, zegar ścienny, doskonale zagospodaruje i ozdobi wolne miejsce na ścianie w salonie, holu czy kuchni. W zależności od stylu wnętrza, gustu właścicieli i zasobności ich portfela mamy wręcz nieograniczone możliwości wyboru modelu, koloru, kształtu i wielkości zegara. Klasyczne lub nowoczesne, dekoracyjne lub proste, wielobarwne lub w bielach i szarościach, szklane, drewniane, stalowe, z tworzywa, na skórze lub płótnie – wszystkie z wymienionych propozycji zegarów są dostępne w internetowych lub stacjonarnych sklepach w dekoracjami i wyposażeniem wnętrz.

Reklama

Mało kto troszczy się o to czy na zegarze można odczytać dokładną godzinę. Wiele z nich nie ma na tarczy oznaczeń godzinowych, nie mówiąc już o minutach.

Bardzo modne stały się ostatnio zegary, które w ogóle nie mają tarczy, jedynie wskazówki. Można śmiało stwierdzić, że wartość merytoryczna zegara jako urządzenia odmierzającego czas przestała być dla wielu z nas istotna. Teraz oczekiwania klientów wobec zegarów są zgoła inne; mają zdobić i zachwycać pięknym wzornictwem. Znawcy designu i projektanci znanych europejskich marek zegarów ściennych prześcigają się w pomysłach, tworząc coraz bardziej zaskakujące projekty zegarów.

ZegarNowością ostatnich lat są tak zwane zegary w obrazach lub zegary – obrazy. Drukowany na płótnie obraz przedstawiający, na przykład panoramę miasta lub romantyczny pejzaż ma wbudowany w dowolnym miejscu obrazu kwarcowy mechanizm zegara. Powstaje w ten sposób efektowna i niedroga dekoracja ścienna wzbogacona o funkcję zegara, która wzbudza zainteresowanie i ciekawość.

Sprowadzenie zegara głównie do funkcji dekoracji ściennej to znak naszych czasów. Dawno już odeszliśmy od tradycji zegara, jako pamiątki rodzinnej, łączącej pokolenia. Olbrzymia dostępność tych produktów na rynku powoduje że nie łączymy z nimi większych emocji, z łatwością wymieniamy na nowe podobnie jak wymieniamy tapety, obrazki i inne bibeloty w naszym domu.

Pozostaje czekać na następne, nowe kolekcje zegarów ściennych, które z pewnością będą nas zaskakiwać.

Stopka autorska: prezentBox.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz