Mieszkanie urządzone z gustem – kilka wskazówek

Czy można połączyć kilka stylów w jednym mieszkaniu w ciekawy, niekonwencjonalny, a zarazem bardzo interesujący sposób? Tak! Jednak urządzenie mieszkania, to wbrew pozorom zajęcie wymagające nie tylko dość szerokiej wiedzy, ale także pewnego artystycznego zmysłu.

Reklama

obrazki na ścianęJeżeli chcemy łączyć style, to ważne jest dokładne określenie naszych wymagań względem danego pomieszczenia, ustalenie elementów które muszą znaleźć się w poszczególnych miejscach – jak np półki na ulubione książki, czy budzące melancholię zdjęcia na ścianę. Kiedy myślimy o salonie, to głównym elementem zazwyczaj staje się sofa, narożnik, miejsce które w pewien sposób łączy rodzinę, pozwala na spędzenie czasu z przyjaciółmi czy gośćmi. Gra świateł i cieni jest rozwiązaniem doskonale pasującym do większych przestrzeni, pewne optyczne zabiegi mają na celu nadać przytulności, ciepła i niezwykłego klimatu danej przestrzeni. Warto poszukać inspiracji w internecie, wiele stron poświęconych zostaje nietypowym urządzeniom mieszkań, popularność antresoli, podwieszanego sufitu, łączenia nowoczesnych urządzeń z bardzo wyrafinowanymi, odnowionymi antykami jak wiekowe obrazki na ścianę staje się obecnie modna. Miejsca takie jak znana skandynawska sieć sklepów meblowych to rozwiązania dla osób ceniących sobie niebanalne przestrzenie połączone z funkcjonalnością. Gotowe aranżacje kuchni, salonów czy pokoi znajdują odzwierciedlenie w naszych mieszkaniach. Oczywiście dla tych z nas, którzy nie lubią pewnego powtarzalnego stylu istnieje opcja samodzielnego dobierania poszczególnych elementów wyposażenia. Obecnie pojawiające się rozwiązania na naszym rynku mają na celu ułatwienie, dla tych z nas, którzy nie do końca są w stanie określić swoje oczekiwania czy wymagania. Pewna pomysłowość bardzo często staje się koniecznością, zwłaszcza kiedy mówimy o niewielkich mieszkaniach – np  w blokach. Dlatego też warto analizować przestrzeń z jaką mamy do czynienia, urządzać mieszkanie w sposób który pozwoli nam na odpoczynek, oderwanie się od problemów codziennego życia. Wygoda i funkcjonalność to bardzo ważne kryteria, jednak nie możemy zapominać o elementach związanych z naszymi upodobaniami, zamiłowaniami czy pasją jaką chcemy się otaczać.

Pośpiech w urządzaniu mieszkania bywa bardzo zgubnym czynnikiem, czasami dłuższe zastanowienie, rozplanowanie posiadanych pomieszczeń, wykorzystanie atutów jakimi możemy się pochwalić to działanie zmieniające nasze codzienne życie. Warto pamiętać o pewnej precyzji, czasami konieczny jest gruntowny remont, zmiana mieszkania, a czasami wystarczy kilka drobiazgów, nowe zasłony, inny kolor ścian aby nasza codzienność stała się ciekawsza.

Stopka autorska: Ptakolandia.pl – serwis oferujący zdjęcia ptaków i obrazki na ścianę

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz