Nowoczesny salon zaaranżowany na miarę XXI wieku

Żyjemy w czasach prężnie rozwijającej się techniki i zaawansowanych technologii, co odczuwalne jest w różnych sferach naszego życia. Aranżacja i dekorowanie wnętrz mieszkalnych jest jedną z nich. Jak zatem powinien wyglądać nowoczesny salon? Na czym polega nowoczesne aranżowanie wnętrz reprezentacyjnych w budynkach mieszkalnych?

Reklama

Podstawowe wytyczne

Planując nowoczesny salon powinni oni kierować się przede wszystkim prostotą, minimalizmem i zapewnieniem jego funkcjonalności względem potrzeb zgłaszanych przez domowników. Dzięki temu salon staje się nie tylko miejscem wykreowanym w sposób jak najbardziej estetyczny, ale również i pomieszczeniem dopasowanym do indywidualnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców domu.

Wnętrza na miarę XXI wieku powinny odznaczać się minimalistyczną formą – pasują do niej biel, czerń i beże, jak i geometryczne kształty. Doskonale będą one komponowały się na tle jednolicie białych ścian, charakterystycznych między innymi dla stylu skandynawskiego. To jeden z trendów w nowoczesnych aranżacjach salonów i innych pomieszczeń domowych. Przykłady salonów w stylu skandynawskim można zobaczyć na stronie www.archiweb.pl. Mogą one stanowić dla projektanta znakomitą inspirację przy tworzeniu własnego projektu nowoczesnego salonu.

Uwaga na chwilowe mody!

Minimalistyczne trendy w aranżacjach wnętrz konkurują z klasycznymi wzorcami. Kierując się obowiązującymi przesłankami w  dziedzinie dekoracji domów i mieszkań należy zawsze brać pod uwagę swój własny gust i potrzeby. Pamiętajmy, że ostatecznie to my będziemy przebywać na co dzień w zaaranżowanych pomieszczeniach. Jeśli damy się ponosić chwilowym modom może okazać się, że sezonowo będzie nas czekała wymiana mebli, ponieważ nasz salon nie będzie już spełniał naszych oczekiwań.

Minimalistyczne wnętrze, zaaranżowane w jak najbardziej nowoczesnym stylu daje szerokie możliwości wprowadzania zmian, przy niewielkim nakładzie środków – czasu, pieniędzy i pracy.

Wyróżniki nowoczesnego salonu

Nowoczesność nie oznacza w aranżacjach wnętrz tego, aby wszystkie wyglądały dokładnie w ten sam sposób. Nowoczesne salony, które z definicji spełniają założenia określonego stylu, mogą być całkowicie odmienne względem siebie. Ważne, aby uwzględniały funkcję pomieszczenia, jako wnętrza, w którym spotykają się domownicy, gdzie wspólnie biesiadują przy stole lub relaksują się przed telewizorem czy z dobrą lekturą w ręku.

Nowoczesny salon ma surowe wnętrze, w którym dominującym kolorem jest biel, przełamana kontrastującą z nią szarością, czernią czy brązami. Wnętrze jest harmonijne, tchnie spokojem i zachęca do regeneracji sił. Salon w takim stylu wyróżnia się charakterystycznym łączeniem ze sobą różnych materiałów i wzorów. Na przykład, lakierowane na biało powierzchnie mebli zestawia się ze skórzanymi kanapami, czy ścianą obitą deskami z drewna. W takich pomieszczeniach niezbędne jest zastosowanie jednego, mocnego akcentu – np. detali w kolorze pomarańczowym, czerwonym lub innym, rzucającym się w oczy. W nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na przypadkowe elementy dekoracyjne czy bibeloty na komodzie. Za to świetnie komponują się z nimi duże lampy stojące, o futurystycznych kształtach, meble tapicerowane z dekoracyjnymi elementami metalowymi czy też fotele i szezlongi o interesującej formie. Zwieńczeniem nowoczesnej aranżacji salonu jest dyskretne, ale klimatyczne oświetlenie, wykorzystujące proste lampy, idealnie spełniające swoją funkcję w dużych pomieszczeniach reprezentacyjnych i mieszkalnych zarazem.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz