O czym pamiętać, decydując się na domek letniskowy?

omek letniskowy to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie spokojny wypoczynek i relaks z dala od zgiełku obleganych przez turystów miejsc. To również znakomita lokata kapitału. O czym pamiętać, decydując się na taką inwestycję?

Reklama

Opcje do wyboru

domek letniskowyPrzede wszystkim trzeba rozważyć dwie najważniejsze opcje – zakup domku na rynku wtórnym bądź kupno działki i wybudowanie domku we własnym zakresie. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. W tym drugim przypadku trzeba z pewnością liczyć się z większą ilością formalności do załatwienia – a to z tego względu, że przy tego rodzaju przedsięwzięciach jest zazwyczaj wymagane pozwolenie na budowę. Są co prawda sytuacje, kiedy takowe pozwolenie nie jest wymagane, ale na dłuższą metę wcale się to nie kalkuluje. Dla przykładu o pozwolenie na budowę nie trzeba się starać w przypadku budowli o charakterze tymczasowym, ale zgłaszając taką budowę stosownym organom administracyjnym, trzeba wskazać termin rozbiórki bądź przeniesienia obiektu w inne miejsce.

Lokalizacja nieruchomości

Bez względu na to czy w rachubę wchodzi zakup samej nieruchomości gruntowej, czy działki z domkiem, stan prawny nieruchomości trzeba koniecznie sprawdzić we właściwym sądzie w wydziale ksiąg wieczystym. Przy tej sposobności należy też wspomnieć o lokalizacji nieruchomości. Aby można było mówić o pełnym komforcie, domek powinien się znajdować w okolicy nie tylko ładnej i odznaczającej się wysokimi walorami krajobrazowymi czy przyrodniczymi, ale również bezpiecznej. Trzeba więc dowiedzieć się czy w okolicy często zdarzają się włamania i kradzieże oraz czy istnieje możliwość wynajęcia profesjonalnej firmy ochroniarskiej (a jeśli tak, to na jakich warunkach). Nie zaszkodzi poza tym zapoznać się z planami przestrzennego zagospodarowania terenu – po to, by uniknąć w przyszłości takich niespodzianek jak np. autostrada przebiegająca w bliskim sąsiedztwie działki. Kolejna sprawa, z którą należy się liczyć to koszty. Domki letniskowe to wydatek całoroczny – nawet wówczas, gdy są użytkowane jedynie sezonowo.

Domek letniskowy równie dobrze można potraktować jako dobry biznes. O ile tylko posiadacie domki letniskowe w atrakcyjnej lokalizacji, to bez większych problemów znajdziecie miejsce, w którym zostaniecie przyjęci. Najważniejsze jednak, aby podejść do tego profesjonalnie i zapewnić odwiedzającym jakość! Tylko wtedy zdobędziecie tabuny gości!

Stopka autorska: Domki letniskowe – http://fabrykaogrodow.pl/domki-letniskowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz