O kreatynie i odżywkach słów kilka

Każdy kulturysta jest w stanie powiedzieć, że kreatyna to bardzo istotny suplement diety, wpływający na rozwój i budowę tkanki mięśniowej. Jest to taką samą prawdą jak to, że dieta zarówno przy początkowym stadium jak i zaawansowanym jest ważniejsza niż trening. Kreatyna rozpuszczona w odpowiedniej dawce w wodzie potrafi zdziałać cuda pod warunkiem, że mamy nabyte doświadczenie na siłowni a ciało odmawia posłuszeństwa.

Reklama

Mimo treningów mięśnie stoją w miejscu i nic sensownego z nimi się nie robi. Oczywiście są uwydatnione ale kulturystyka jest jak narkotyk i uzależnia tak bardzo, że chce się więcej i więcej. Dlatego opracowano takie związki jak kreatyna, by wspomóc tych, których dopadł mięśniowy zastój. Można próbować wielu rzeczy np. zmiana programu treningowego lub poprawki w diecie jednak nie przyniesie to tak dobrych efektów jak stosowanie do diety kreatyny. Jest ona bardzo dobrze i szybko przyswajalna w organizm, przechowuje znaczną ilość wody w mięśniach co pozostawia je spuchnięte na dłuższy czas niż do godziny po treningu. To istotne w każdym przypadku. Każdy chciałby mieć duże i eleganckie mięśnie dlatego po swoich wysiłkach oczekuje by wszystko było tak jak się chce. W celu poprawy masy mięśniowej można zastosować odżywki białkowe oraz odżywki na masę. W zasadzie jedno i drugie to, to samo i stosowanie na pewno wspomoże naszą pracę przy rozbudowie mięśni. Ważne jest by stosować je w odpowiedniej formie (z mlekiem) oraz o odpowiednich porach dnia i między posiłkami.

Dobrym nawykiem jest stosowanie odżywek w dodatku do posiłku. Posiłek nie może być zastąpiony odżywką, bo to nie jest jego rolą. Główną rolą suplementów jest wspomaganie diety uzupełniając te wartości odżywcze, które zostały pominięte w posiłku z różnych względów. Między posiłkami przydatną przekąską mogą być batony wysokobiałkowe. Należy wystrzegać się podróbek, bo jak wiadomo, baton to baton. Ma dostarczyć cukry i tyle. W przypadku batonów wysokobiałkowych tych cukrów ma być jak najmniej a najlepiej wcale, bo nie jest to typowy zapychacz a kolejny uzupełniacz diety.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz