Oaza spokoju. Sposoby aranżacji ogrodowych

Wypoczynek na świeżym powietrzu nie ma sobie równych, dlatego chyba wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy wiosny i pogody, która umożliwi spędzanie długich wieczorów w ogrodzie czy na tarasie. Aby korzystanie z ogrodu dawało maksymalną przyjemność jego bywalcom, warto zadbać o odpowiednią aranżację.

Reklama

Komfortowe zagospodarowanie przestrzeni jest zadaniem osiągalnym, bez względu na rozmiar ogrodu czy kształt działki – przekonuje nasz rozmówca z firmy DOMINOVA. Współcześni producenci wypoczynkowych mebli ogrodowych oferują najrozmaitsze rozwiązania estetyczne i funkcjonalne, dzięki czemu aranżacja ogrodu staje się niesamowitą przygodą, której jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Klasyczne aranżacje – ogród w stylu rustykalnym

Obecnie najpopularniejsze aranżacje ogrodowe stawiają na naturalność i maksymalne uwydatnienie pierwotnych akcentów przestrzeni. Urządzając miejsce do wypoczynku pod dyktando przyrody, należy ostrożnie dobierać materiały, z których wykonane są meble. Najlepiej wkomponują się tutaj tradycyjne sprzęty drewniane, ewentualnie meble wzmocnione metalowymi stelażami. Komfort wypoczynku, ale także estetykę mebli podniosą poduszki na krzesła – koniecznie tapicerowane tkaninami w kolorach ziemi!

Designerskie meble ogrodowe

Jeżeli chcemy nieco okiełznać samowolę otaczającej nas roślinności i marzy nam się bardziej nowoczesne miejsce wypoczynku, możemy swobodnie puścić wodzę fantazji. Oferta stylowych mebli designerskich do ogrodu zaskakuje bogactwem wzornictwa oraz wykorzystywanych materiałów. Metal, szkło, żelazo, drewno, a nawet tekstylia – wszystkie te materiały, łączone w dowolnych konfiguracjach, tworzą niesamowite formy, które umożliwią realizację każdego, nawet najbardziej oryginalnego pomysłu na aranżację ogrodu.

Stylowe meble z tworzywa? To już fakt!

Plastikowe meble bez charakteru, które jeszcze niedawno były hitem każdego grilla w ogródku, dziś już odeszły w niepamięć, choć tworzywo wciąż sprawdza się w aranżacjach otwartej przestrzeni – mówi ekspert z przedsiębiorstwa DOMINOVA. Dzisiejsze krzesła i stoły z tworzywa wyróżnia o wiele ciekawsza stylistyka, dostępność w szerokiej palecie barw, większa funkcjonalność oraz trwałość, którą zapewnia wzmocnienie konstrukcji np. włóknem szklanym. Lekkie meble z tworzywa wciąż sprawdzą się w miejscach wymagających częstej zmiany konfiguracji, a niezwykle istotnym udoskonaleniem jest wyposażenie ich w proste mechanizmy składania.

Obok podstawowego kompletu wypoczynkowego, ogród warto wyposażyć w dodatkowe udogodnienia. W leniwe, słoneczne dni nad oczkiem wodnym z pewnością docenimy komfort ogrodowych leżaków, sekretne rozmowy najlepiej odbywać na schowanej wśród drzew ławeczce, zaś u schyłku lata, w te chłodne, a wciąż piękne wieczory, niezastąpiony okaże się parasol grzewczy.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz