Pielęgnacja włosów – olejowanie

Włosy długie, krótkie,  w każdym kolorze – musza być dobrze pielęgnowane, aby były zdrowe i lśniące. Od jakiegoś czasu można przeczytać na różnych blogach czy portalach poświęconym urodzie o olejowaniu włosów różnymi olejami pochodzenia naturalnego. Olejowanie włosów wywodzi się z krajów orientu oraz arabskich. Tak muzułmańskie kobiety od stuleci w swojej codziennej pielęgnacji stosują oleje na włosy.

Reklama

Kobiety arabskie są zawsze jak spod igły. Ich włosy są czarne i lśniące. Olejowanie pozwala zachować im wigor oraz stwarza warstwę ochronną przed wysoką temperaturą i wilgocią. Olejowanie nie jest trudne, po prostu dwa razy w tygodniu nakłada się olejek eteryczny lub olejek kosmetyczny na włosy i pozostawia na całą noc. Rano po przebudzeniu spłukuje się warstwę tłuszczową.

Najpopularniejsze olejki kosmetyczne to olej arganowy, olej macadamia, olej z migdałów, z awokado oraz z kokosu.  Każdy z nich ma właściwości natłuszczające i odżywiające na włosy, jednak jeżeli mamy skłonność do przetłuszczającej się skóry głowy należy ograniczyć olej z awokado oraz z migdałów, ponieważ mogą mieć skłonności do obciążania włosów.

Natomiast olej arganowy działa dobrze na skórę głowy, nawilża ją oraz usuwa problemy swędzenia i nadmiernej suchości. Olej macadamia jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, jest to rewolucyjny kosmetyk, który pielęgnuje tak dobrze włosy, że rosną szybko i są naprawdę zdrowe. Niestety olejki arganowe i macadamia bywają bardzo drogie, zwłaszcza w koncentracie 100%. Jednak tylko olej 100% daje najlepsze rezultaty na włosach.

Nie ma co się łudzić często kosmetyki np. szampon chociaż mają napisane w składzie, że zawierają olejki są one w znikomych procentach i nie mają nawet prawa działać pielęgnacyjnie na włosy. Jednak warto przed zakupem takiego produktu sprawdzić skład, jeżeli zawiera on dany olejek poniżej 15% nie warto go kupować.

Jeżeli chodzi o olejek kokosowy działa on przede wszystkim nawilżająco, jest dobrym produktem dla włosów kręconych lub zniszczonych farbowaniem, ondulacją.

Olejowanie włosów jest coraz bardziej popularne w Polsce, można to zauważyć oglądając materiały wideo na Youtube, czy czytać blogi poświęcone włosom i urodzie. Moda na olejki jest coraz większa, ale jest to trend dobry, ponieważ nasze włosy potrzebują dobrych odżywczych wartości. Dlatego warto spróbować olejowania, nasze włosy będą je łaknąć.

Stopka autorska: arganiq.pl – olej arganowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz