Dla smakoszy i kawoszy

Przesada nie jest dobra w żadnej dziedzinie życia. Przecież zawsze powinno się zachować umiar. Czasem jednak nie rozumieją tego smakosze kawy, którzy wypijają kilka filiżanek mocnej kawy dziennie. Niektórzy nawet wypijają więcej.

Reklama

zielona kawaTrzeba jednak pamiętać o tym, że kawa to raczej szkodliwy środek. Oczywiście, jest aromatyczna, smakuje, ma głęboką nutę, ale dla wielu osób powinna być po prostu zakazana, bo mają na przykład zdrowotne problemy z sercem czy ciśnieniem. Ale jest zazwyczaj tak, że to właśnie ci, którzy nie powinni piją za dużo kawy. A kawa jest dobra wtedy, kiedy trzeba dłużej popracować i zarwać noc. Na dłuższą metę jednak wypłukuje z organizmu magnez, więc i tak jakoś nieszczególnie należy ją stosować. Poza tym kawa źle wpływa na wygląd zębów, bo pozostawia na nich żółty nalot, który nie wygląda estetycznie. Oczywiście to wszystko kawa czarna, która jest bardzo popularna na całym świecie.

Ostatnio jednak dużą popularnością cieszy się zielona kawa, która jest delikatniejsza i bardziej łagodna dla żołądka i ogólnie organizmu ludzkiego niż kawa czarna. W sklepach można znaleźć różne aromatyczne mieszanki z kawy zielonej i czarnej, a także kawę zieloną do kupienia samodzielnie. Trzeba przyznać, że taka kawa to bardzo miła odmiana. Ma zupełnie innych, choć podobny jak czarna, smak. Na pewno jest delikatniejsza, choć też bardzo aromatyczna. Wielbiciele kawy zielonej uwielbiają ją także ze względu na jej nieszkodliwe działania dla organizmu.

Kawa zielona szturmem zdobywa rynek kawowy. Jest także serwowana w kawiarniach i restauracjach. Coraz więcej osób piję ją także na co dzień. Można powiedzieć, że kawa zielona jest takim kawowym odpowiednikiem zielonej herbaty. Wiadomo bowiem, że zielona herbata jest znacznie zdrowsza niż herbata czarna, zawiera antyoksydanty, chroni organizm, wpływa na wygląd twarzy. Jednak ze wszystkimi tymi napojami trzeba uważać, bo kawa i herbata dawniej traktowane były jak narkotyki, które dostępne są tylko dla niektórych. Już sam rytuał parzenia kawy i herbaty jest bardzo uroczysty, więc można się domyślić, że w niektórych kulturach to wyjątkowe napoje. Wiele tradycji przekazuje, że picie kawy i herbaty dawało możliwość przejścia w inny stan.

Dziś już nie wierzy się w takie rzeczy, pije się je ze względu na smak, aromat, właściwości pobudzające, które dla niektórych ludzi są bardzo ważne. Prawdziwi kawosze uważają jednak, że to wyjątkowy napój, który trzeba pić z nabożeństwem, tak więc codziennie odprawiają takie rytuały nad filiżanką czarnego napoju.

Stopka autorska: zielona-kawa.info.pl – zielona kawa

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz