Pieluchy dla dorosłych – komfort przy dużej aktywności na co dzień

Chociaż pieluchy dla dorosłych to produkt, z którego najczęściej korzystają osoby niepełnosprawne i w starszym wieku, zdarza się, że ze względu na przejściowe problemy z nietrzymaniem moczu zakładają je osoby na co dzień aktywne. Niestety, istnieją nadal liczne uprzedzenia co do stosowania takich pieluch. Są to obawy w zakresie wygody oraz ryzyka związanego z zauważeniem ich pod ubraniem.

Reklama

Czy obawy w zakresie komfortu są uzasadnione?

Producenci majtek pieluchowych (jak np. firma TENA), zadbali o to, by ich stosowanie było maksymalnie komfortowe w różnych aspektach. Obawy osób dorosłych są często przesadzone. Są to bowiem produkty, które podlegają restrykcyjnym testom przed ich wprowadzeniem na rynek. Dzięki nim możliwe jest ich dostosowanie do wymagań praktycznie każdej osoby, która będzie z nich korzystała ze względu na wiek, stan zdrowia, wymiary ciała oraz aktywność w ciągu dnia. Pieluchy dla dorosłych to produkt wysokiej jakości, który nosi się niemal tak samo, jak klasyczną bieliznę.

Pieluchy dla dorosłych, a komfort

Majtki pieluchowe dla dorosłych produkowane są ze specjalnych materiałów, które zapewniają szybkie wchłanianie wilgoci. Zastosowana w nich bariera ochronna (często podwójna) minimalizuje z kolei ryzyko przedostania się moczu na ubranie niemal do zera. Choć wielu osobom majtki pieluchowe dla dorosłych kojarzą się z podobnymi produktami dla dzieci, które wyraźnie odstają od ciała i są widoczne pod ich ubrankami, w rzeczywistości jest inaczej. W majtkach pieluchowych dla dorosłych zastosowano takie rozwiązania w zakresie ich konstrukcji, że przy ich prawidłowym założeniu praktycznie nie można ich zauważyć, nawet pod spodniami. Należy tylko unikać obcisłych ubrań.

Aktywność w pieluchach dla dorosłych

Większość z pieluch dla dorosłych dostępnych na rynku pozwala na bezpieczne użytkowanie ich w standardowych sytuacjach, tj. na uczelni, w sklepie, w pracy zawodowej, jak i przy wykonywaniu z ich wykorzystaniem różnych prac domowych. Natomiast jeśli chodzi o osoby aktywne, które dużo się poruszają i uprawiają różne sporty, powinny się one zaopatrzyć w specjalne pieluchy o wzmocnionej ochronie przeciwko przeciekaniu moczu oraz o wysokiej chłonności. Dzięki nim można cieszyć się ruchem także wtedy, gdy pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu. Z powodzeniem  takie pieluchy stosują je zarówno osoby, które ćwiczą amatorsko, jak i profesjonalni sportowcy, którym zależy na zachowaniu formy w trakcie przejściowych problemów ze zdrowiem.

Pieluchy dla dorosłych to bardzo komfortowe rozwiązanie nie tylko dla osób schorowanych, ale również dla tych, które ze względu na różne dolegliwości posiadają przejściowe problemy z utrzymaniem moczu. Ich stosowanie zwiększa pewność siebie w różnych sytuacjach. Warto nimi zastąpić klasyczną bieliznę, by czuć się komfortowo w ciągu dnia.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz