Płaszcze damskie – najlepsi przyjaciele każdej kobiety!

Bez względu na to czy zbliża się zima, czy też lato, nie zważając czy mamy mokrą jesień, czy kwitnącą wiosnę, zapewne każda kobieta stanęła kiedyś przed tym wyzwaniem. Płaszcz… Długi, krótki, a może średni? Jasny, czy ciemny? Dwurzędowy, a może na zamek? Postaramy się przedstawić kilka sprawdzonych i zawsze aktualnych zasad, rządzących rynkiem nakryć wierzchnich.

Reklama

płaszczPierwszą, najważniejsza zasadą jest lustro. Należy przed nim stanąć i wysilić się na maksymalny obiektywizm, na jaki Cię nas stać. Zadajmy sobie pytanie: „jaka jestem?”. Niska i pulchna? Czy może wysoka i raczej chuda? Najprawdopodobniej masz zupełne pomieszanie tych cech! Pamiętaj, że Twój przyszły płaszcz ma eksponować wszystkie zalety i kryć niedoskonałości, a więc stanie się Twoim najlepszym przyjacielem. Dobrze dobrany zaokrągli biodra, wyczaruje tak bardzo upragnione wycięcie w talii i w sposób zupełnie magiczny wydłuży nogi. Tak, jak radziłam, trzeba stanąć przed lustrem i wyostrzyć swój krytycyzm, ale, ale! Drogie Panie doskonale znamy możliwości naszej wyobraźni, prawda? Nie róbmy z siebie żyraf, tylko dlatego, że jesteśmy wysokie, ani pączusiów, bo mamy biodra.  Pamiętajmy, żeby nie przeholować w drugą stronę i nie dostrzec cech, jakich nie posiadamy 😉

Jesteś okazem kobiecości? Masz pełne biodra i piersi, oraz wymarzone przez wiele kobiet wcięcie w talii? Nie zawahaj się tego użyć, bo niemal w każdym płaszczu będziesz wyglądała doskonale! Nie zasłaniaj talii. Podkreślaj ją zwężanymi krojami, bądź paskiem. Jeśli nie chcesz eksponować zbyt dużego dekoltu wybierz jednorzędowe zapięcie, które optycznie go zmniejszy. Twoja sylwetka jest masywna i okrągła? Wybierz płaszcz o długości 3/4 lekko rozszerzany ku dołowi. W ten sposób powstanie wcięcie w talii, które Cię wyszczupli. Głęboki dekolt i pionowe lamówki świetnie zamaskują wszelkie niedoskonałości. Natomiast jeśli jesteś drobinką bez większych walorów kształtowych najlepszym rozwiązaniem będą kolorowe płaszcze, nie dłuższe niż do kolan, które zwrócą na Ciebie większą uwagę. W przeciwieństwie do osoby wysokiej nie wybieraj przesadnych długości. Natomiast kobieto o posturze modelki, jeśli to według Ciebie wada, jeśli nie czujesz się z tym komfortowo płaszcz do pół łydki, lub nawet do kostek załatwi całą sprawę! Jeśli dodatkowo zastosujesz duże, rzucające się w oczy dodatki, takie jak guziki, broszka, czy duży kołnierz, to jeszcze bardziej odwróci to uwagę do niebotycznie długich nóg. Unikaj zestawień do kolan, ponieważ w ten sposób je wydłużasz.

W obecnych czasach niemal na każdym rogu kryje się coraz to bardziej kreatywny producent płaszczy damskich. Nic prostszego drogie Panie! Życzę powodzenia!

Stopka autorska: producent płaszczy damskich – http://lenaplaszcze.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz